خبرهای یادداشت

تنفس در هوای مرگ!
آمارها نشان می دهد در شرایطی که این ویروس تمام دنیا را فرا گرفته و تا کنون نیز هیچ نوع واکسنی برای مقابله با آن در خط تولید انبوه قرار ندارد، هرمزگانی‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عظمت فرهنگ غنی خود را به رخ جهانیان کشیدند، بطوری که بر اساس آمارهای غیر رسمی منتشر شده، میزان استفاده مردم از ماسک، هرمزگان را در رتبه های عالی قرار داده است. «۶۱۹۱ نفر!» ثبت رکورد تازه در شمار مبتلایان روزانه کرونا در کشور. این آمار که در روز یکشنبه ۴ آبان ثبت شده، نشانگر وضعیت قرمز و افزایش تصاعدی مبتلایان در ایران است.
چرا باید فیک نیوزها را جدی گرفت؟
این روزها به موازات گسترش نسل نو و شتابگر وب دو و فضای تعاملی حاکم بر انواع گجت هایی که دسترسی سریع و موثر کاربران به نت را فراهم آورده اند فیک نیوزها نیز گسترش و وسعت زیادی پیدا کرده و تنها به نوشتار و یا دستکاری در اخبار و مطالب متن محور محدود نشده اند‌.
«معرفی کتاب «ماه فلزی»، مجموعه اشعار سپید «نرگس دوست» آسمان روی کاغذ
 شعر سپید قالبی است که شاعران جوان، اشتیاق بالایی برای سرودنش دارند. «نرگس دوست»، شاعر جوان کشورمان نیز یکی از کسانی است که در این قالب، طبع‌آزمایی می‌کند. «ماه فلزی» نام آخرین مجموعه شعر او در این قالب است. در متن پیش‌رو، درباره این کتاب تازه منتشر شده، بیشتر می‌خوانیم.

بیشتر