استاندارتاکیدکرد:

حمایت دولت از علاقمندان به سرمایه‌گذاری در مناطق ویژه اقتصادی هرمزگانصبح ساحل ، سیاسی - استاندار هرمزگان گفت: این استان از لحاظ داشتن مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی و نفتی (9منطقه) دارای بیشترین تعداد اینگونه مناطق درسطح کشور است.

فریدون همتی درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با وجود این مناطق می توان آینده ای درخشان را برای این استان پیش بینی کرد طوریکه هم اکنون نیز از استانهای مهاجرپذیر کشور است.

نماینده عالی دولت درهرمزگان این مناطق را شامل 3 منطقه آزاد کیش، قشم و جاسک و6 منطقه ویژه اقتصادی صنایع ومعادن خلیج فارس، قشم، کشتی سازی ایزوایکو، خلیج فارس واقع در مجموعه بندری شهید رجایی، انرژی بر پارسیان و نفتی جزیره لاوان عنوان کرد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده در زمینه تولید فولاد، آلومینیوم، روی، پتروشیمی و نیروگاه برق و آب شیرین کن از منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به عنوان فعال ترین منطقه ویژه اقتصادی در سطح ملی نام برد.

وی از منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان به عنوان دومین منطقه درغرب هرمزگان نام برد و افزود: با توجه به استقبال بخش خصوصی برای سرمایه گذاری مبلغ 10میلیارد دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه های معرفی شده از سوی این منطقه مشخص و تخصیص یافته است.

همتی تاکید کرد: دولت از سرمایه گذاران وعلاقمندان به سرمایه گذاری درمناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری این استان به ویژه انرژی بر پارسیان حمایت می کند.

رییس شورای برنامه ریزی هرمزگان با اشاره به اهمیت این منطقه در غرب هرمزگان هم جواری آن با پارس جنوبی (عسلویه) از متضاضیان سرمایه گذاری در این منطقه خواست نگران تامین تسهیلات ریالی و ارزی مورد درخواست خود نباشند.

همتی خاطرنشان ساخت: نیمه دوم امسال عملیات اجرایی 2 پروژه پتروشیمی به همراه احداث نیروگاه برق جهت تامین برق مورد نیاز صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان آغاز می شود.

وی با اشاره به انجام کارهای زیربنایی و زیر ساخت های موجود از جمله راههای دسترسی، اسکله و آب شیرین کن تصریح کرد: این پروژه ها می تواند تاثیر بسزایی در اقتصاد منطقه و حتی کشور داشته باشد.

سرمایه گذاری 10میلیارددلاری در شهرستان پارسیان 

بهره برداری از پنج پروژه با حضور استاندار هرمزگان در شهرستان پارسیان آغاز شد. در سفر  فریدون همتی استاندار هرمزگان به شهرستان پارسیان، پروژه های مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی رازی، ساختمان اتاق اصناف شهرستان پارسیان، روکش آسفالت محور پارسیان -بندرلنگه، ساختمان جدید شهرداری دشتی و پروژه تغذیه مصنوعی بند بنو دشت حمیران به بهره برداری رسیدند.

همچنین با حضور استاندار هرمزگان عملیات احداث پروژه های بهسازی فرودگاه پارسیان، آب شیرین کن مجتمع آبرسانی روستایی ساحلی و آب شیرین کن منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان آغاز شد.

استاندار هرمزگان در سفر به شهرستان پارسیان با تاکید بر اینکه تحریم ها نمی تواند مانعی برای فعالیت های اقتصادی و صنعتی کشور باشد، عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از ظرفیت بخش خصوصی در امر سرمایه گذاری و انجام پروژه های مهم استفاده کنیم.

همتی با اشاره به فعالیت های اقتصادی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، خاطرنشان کرد: دولت از تمامی سرمایه گذاران و علاقمندان به حوزه سرمایه گذاری حمایت خواهد کرد.

استاندار هرمزگان افزود: در سال جاری شاهد کلنگ زنی احداث دو پروژه پتروشیمی به همراه احداث نیروگاه برق جهت تامین برق مورد نیاز صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان خواهیم بود که این پروژه ها می تواند تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور و منطقه داشته باشد.

فریدون همتی نماینده عالی دولت در هرمزگان در پایان با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران، خاطرنشان کرد: طی مذاکرات انجام شده 10 میلیارد دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی جهت تخصیص به پروژه های معرفی شده از سوی منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان مشخص شده است و سرمایه گذاران نگرانی نسبت به تسهیلات بانکی نداشته باشند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها