معاون اول رئیس‌جمهور در بندرعباس:

هرمزگان نقش اصلی در تجارت کشور داردصبح ساحل ، سیاسی - معاون اول رئیس‌جمهور گفت: فکر می‌کنم با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده می‌توانیم محرومیت را از مناطق محروم سراسر کشور برطرف کنیم.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در بدو ورود به بندرعباس در جمع خبرنگاران، افزود: استان هرمزگان از استان‌های مهم و راهبردی کشور است.
وی بابیان اینکه مردم استان هرمزگان و خصوصاً بندرعباس در تاریخ ایران چه در دوران مبارزه با استعمارگران چه در دوران پیروی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی همواره نقش کلیدی و محوری داشته‌اند، اظهار کرد: مردم هرمزگان همواره پشتیبان جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند.
جهانگیری با اشاره به اینکه ازلحاظ اقتصادی استان هرمزگان یکی از اساسی‌ترین استان‌های کشور است، اضافه کرد: هرمزگان نقش اصلی در تجارت کشور دارد و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بنادر کشور در این استان قرار دارد که سالانه میلیون‌ها تن کالا از هرمزگان صادرات و واردات می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور بابیان اینکه کالاهای اساسی و مهمی از بنادر شهید رجایی و شهید باهنر به‌صورت ترانزیت وارد می‌شود، عنوان کرد: ازنظر صنعتی هرمزگان یکی از استان‌های مهم است که میزان تولید آلومینیوم و فولاد در این استان شاخص است.

وی ادامه داد: در صنعت نفت و گاز نقش هرمزگان بسیار استراتژیک است به‌خصوص باوجود پالایشگاه‌های موجود در استان به‌ویژه پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس.جهانگیری هرمزگان را در زمینه کشاورزی استانی مهم دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از مناطق استان هرمزگان جز مناطق محروم هستند.

وی بابیان اینکه به‌خصوص مناطق روستایی هرمزگان از عقب‌ماندگی خاصی برخوردار هستند و رنج می‌برند، تصریح کرد: در این سفر برخی واحدهای صنعتی و عمرانی افتتاح خواهد شد که مهم‌ترین آن آب‌شیرین‌کنی است که آب آشامیدنی مردم هرمزگان و چند استان دیگر را تأمین می‌کند.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه 1200 طرح اشتغال‌زایی روستایی در سراسر کشور تهیه‌شده که در سفر به منطقه احمدی هرمزگان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، اضافه کرد: با همکاری بنیاد مستضعفان، معاونت توسعه روستایی رئیس‌جمهوری و استاندار هرمزگان برنامه‌ای تهیه‌شده تا منطقه احمدی را از محرومیت بیرون بیاوریم.

وی بابیان اینکه مناطق این گونه‌ای در سراسر کشور مشخص‌شده است، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی یکی از کارهایی که در دستور کار قرارداد، برنامه‌ریزی برای رفع محرومیت نمونه‌هایی از مناطق محروم با کمک نهادهای عمومی بود که اولین منطقه قلعه گنج در استان کرمان بود که از چهار سال قبل با همکاری بنیاد مستضعفان، معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهوری و استانداری کرمان آغازشده و منطقه احمدی دومین منطقه برای رفع محرومیت در کشور است.جهانگیری در پایان گفت: فکر می‌کنم با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده می‌توانیم محرومیت را از مناطق محروم سراسر کشور برطرف کنیم.

تاکید معاون اول رئیس جمهور بر زدودن
غبار محرومیت از منطقه احمدی
اسحاق جهانگیری به وزارت صنعت، معدن و تجارت ماموریت داد تا با احیای معادن بخش احمدی زمینه اشتغال اهالی منطقه را فراهم کنند.
معاون اول رئیس جمهور در سخنرانی بین مردم دهستان کوشای احمدی گفت:معدن نعمتی خدادادی است و باید به عنوان محور توسعه و اشتغال منطقه در نظر گرفته شود.جهانگیری افزود: باید وضعیت منطقه احمدی و کوهشاه با تلاش مسئولان و همت مردم متحول شود.وی افزود: غبار محرومیت از منطقه احمدی تا دو سه سال آینده زدوده می‌شود.معاون اول جهانگیری گفت: بسیاری از روستا‌های کشور آب و برق دارند، اما این بدان معنا نیست که همه آن‌ها بهره‌مند هستند.اسحاق جهانگیری افزود: سعی می‌شود در روستا‌های بالای ۲۰ خانوار جایی نباشد که لوله کشی گاز نداشته باشد که مستلزم تلاش همه جانبه دستگاه‌های اجرایی است.اسحاق جهان گیری گفت: هرمزگان جزء آخرین مناطق کشور است که توسعه روستایی داشته است گفت: باید اجرای طرح‌های اشتغال زایی در روستا‌ها را اجرایی کنیم.معاون اول رئیس جمهور افزود: مردم روستا وقتی احساس کنند همه امکانات در روستا‌ها فراهم است دیگر به حاشیه شهر‌ها مهاجرت نمی‌کنند.جهانگیری گفت: زیبنده نیست نیروی کاری که در روستا درس خوانده بیکار باشد.معاون اول رئیس جمهور بر تکمیل آب رسانی و ساخت جاده‌ها در منطقه کوشای احمدی تاکید کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها