سرمربى تيم ملى ووشوى جوانان :

هرمزگان يكى از سكوهاى انتخابى تيم ملى را فتح مى‌كند


نویسنده: محمود رئیسی

سرمربى تيم ملى ووشوى جوانان كشور تصريح كرد: طبق شواهد موجود و برنامه‌ريزى در هيات، هرمزگانى ها امسال يكى از سكوهاى انتخابى تيم ملى رده‌هاى‌سنى را فتح مى كنند.

امير اوجاقى اظهار داشت: جهت تقويت سانداى هرمزگان از اوائل مهرماه سال جارى به اين استان سفر كرده ام و طبق برنامه ريزى‌هاى هيات، هر دو هفته يک بار به مدت سه روز در دو نوبت صبح و عصر در جمع ووشوكاران استان بودم. وى با بيان اين كه هرمزگان از استان‌هاى ووشوخيز كشور است، افزود: انسجام تيمى و برنامه ريزى در هيات ووشوى هرمزگان بى‌نظير است و من از نزديک شاهد اين موضوع هستم و قول مى دهم اين استان در آينده اى نزديک در امر قهرمان پرورى بى رقيب مى شود. سرمربى تيم ملى ووشوى جوانان با بيان اين كه استعدادهاى جديد ووشوى هرمزگان در سال‌هاى آينده پرچم‌دار ووشوى كشور مى‌شوند، گفت: طى اين مدت شاهد استعدادهاى خوبى در ووشوى هرمزگان بودم كه نشان از اهميت هيات به امر استعداديابى است و همين نونهالان و نوجوانان، آينده ووشوى استان را رقم مى زنند و به نظر مى‌رسد به پشتوانه همين استعدادها، هرمزگانى ها امسال يكى از سكوهاى انتخابى تيم ملى رده هاى سنى را در نجف آباد اصفهان فتح مى كنند.

اوجاقى با بيان اين كه بندرعباس استحقاق ميزبانى انتخابى تيم ملى بود، تصريح كرد: پيش از اين قرار بر اين بود امسال رقابت هاى قهرمانى كشور و انتخابى تيم ملى نونهالان، نوجوانان و جوانان آقايان به ميزبانى شهر بندرعباس برگزار شود و شرايط خوبى براى استعدادهاى جديد هرمزگان جهت حضور در تيم ملى فراهم بود اما به دليل عدم تامين خوابگاه، اين پيكارهاى مهم به استان اصفهان واگذار شد كه اميدوارم در سال آينده اين مسابقات در بندرعباس انجام شود. وى ادامه داد: در رقابت هاى قهرمانى جوانان جهان در كشور برزيل اميرحسين چرزه را در بخش تالو در تيم ملى داشتيم كه متاسفانه با اختلاف يک صدم امتياز، چهارم جهان شد و از كسب مدال باز ماند اما امسال شرايط ووشوكاران اين استان در هر دو بخش تالو و ساندا متفاوت است و به كسب مدال هرمزگانى ها در صورت حضور در تيم ملى در رقابت هاى قهرمانى آسيا اميدواريم. سرمربى تيم ملى ووشوى جوانان كشورمان در خصوص ارتقاى سطح فنى مربيان ووشوى هرمزگان عنوان داشت: به دنبال ارتقاى سطح فنى ورزشكاران، رشد فنى مربيان سانداى هرمزگان نيز بسيار فزاينده و خوب بوده است و با شرايطى كه پيش مى رود در آينده از مربيان سانداى اين استان بيشتر خواهيد شنيد.

اوجاقى به سطح تالوى هرمزگان نيز اشاره كرد و افزود: تالوى هرمزگان به واسطه حضور عليرضا بهرمن به عنوان مربى تيم ملى از جايگاه ويژه‌اى در كشور برخوردار است و مشكلى در تالوى استان نمى بينم كه اگر اين روند به همين شكل ادامه يابد شاهد حضور سه تا چهار ورزشكار تالو طى سال هاى بعد از اين استان در تيم ملى خواهيم بود. وى به تعامل و ارتباط نزديک هيات ووشوى استان با فدراسيون اشاره كرد و گفت: تعامل نزديک اين هيات با فدراسيون به ارتقاى ووشوى استان كمک مى كند و در اين بين، هرمزگان يكى از استان هايى است كه اين تعامل را به خوبى ايجاد كرده است و فدراسيون با تمام قوا از هيات ووشوى هرمزگان حمايت مى كند.

امیر اوچاقی میزبانی تیم ملی رقابت های قهرمانی کشور ووشو خیز هرمزگانی

سرمربى تيم ملى ووشوى جوانان جمهورى اسلامى ايران به تلاش هاى اميارى مديركل ورزش و جوانان هرمزگان اشاره كرد و بيان داشت: اميارى از مديران موفق ورزش كشور است و قطعاحضور وى در اين استان به ارتقاى ورزش قهرمانى در هرمزگان كمک مى‌كند و از آنجايى كه رابطه او با ووشو بسيار حسنه است مى تواند به ارتقاى جايگاه ووشوى استان در كشور كمک كند.

اوجاقى خاطرنشان كرد: اميدوارم همانگونه كه متوليان ورزش هرمزگان در رسانه ها قول داده اند رقابت هاى المپياد ووشو به ميزبانى بندرعباس برگزار شود چراكه تيم نوجوانان ووشوى اين استان آماده قهرمانى در المپياد است.

وى به حضور خود در مسابقات ووشوى بخش سندرک شهرستان ميناب اشاره كرد و افزود: باورم نمى شد كه ووشو با يک حركت جهادى به شهرهايى همچون بشاگرد و سندرک برود، وقتى در شهرهاى دورتر از مركز استان رقابت‌هاى ووشو برگزار مى شود نشان از اهميت هيات به تمامى مناطق استان است، بنده به عينه شاهد ظهور استعدادهاى بى نظيرى در سندرک بودم و علاقمند شدم در آينده به بشاگرد و سندرک جهت آموزش ساندا به جوانان اين مناطق محروم سفر كنم.سرمربى تيم ملى ووشوى جوانان در پايان يادآور شد: همه روزه شاهد خبرهاى ووشوى هرمزگان در رسانه هاى محلى و كشورى هستيم كه اين موضوع نشان از تعامل سازنده هيات استان با اصحاب رسانه است كه جا دارد از تک تک خبرنگاران هرمزگانى تشكر كنم.

 

آخرین خبرها