فرمانده انتظامی بندرعباس تشریح کرد:

ماجرای شلیک تیر در ساحل و کشف گوشت الاغ


نویسنده: آنا رام

 

صدای شلیک تیر در ساحل خواجه عطا بندرعباس رهگذران را به خود آورد دقایقی نگذشته بود که پلیس وارد میدان شد و در چند لحظه عاملان تیراندازی را به دام انداختند...

وزش باد بود و صدای امواج دریا، عده ای در گوشه ای نشسته بودند دل به آرامش محیط داده بودند عده ای با خانواده و دوستان، ساعات با هم بودن را می گذراند که ناگهان صدای شلیک تیر، آرامش منطقه را بهم ریخت توجه همگان به مرکز صدا جلب شد، دو مرد جوان سعی داشتند با تهدید دختر جوانی را با خود ببرند اما با مقاومت خانواده دختر روبرو شدند ...

فرمانده انتظامی بندرعباس در این رابطه گفت: ساعت یک و نیم بامداد بیستم اسفندماه جاری بود که ماموران متوجه آدم ربایی در ساحل خواجه عطا (پشت فرمانداری) شدند که بلافاصله قبل از آسیب رسیدن به افرادی، دو متهم را دستگیر کردند.

سرهنگ اسماعیل مشایخ با بیان اینکه  این دو جوان که یکی از آنها حال مناسبی نداشت قصد ربودن دختر جوان را داشتند ادامه داد: سه خانم  به همراه خانواده شان در ساحل بندرعباس بودند که این دو جوان با یک دستگاه خودرو سمند در محل مورد نظر حاضر شدند و در همان لحظه به زور قصد ربودن یکی از خانم ها که مجرد بود را داشتند و حتی دست به تهدید با اسلحه کلت  بردند.

وی افزود: این افراد همچنین در زمان حضور ماموران اقدام به شلیک 7 گلوله نمودند اما به دام افتادند. 

سرهنگ مشایخ یادآور شد: متهمان، سابقه آدم ربایی، سرقت مسلحانه و شرارت را در پرونده خود دارند و در این عملیات یک دستگاه خودرو سواری سمند،یک قبضه کلت کمری با دوخشاب نیز از آنها  توقیف شد.

 ماجرای  گوشت الاغ

فرمانده انتظامی بندرعباس  ماجرای کشف گوشت الاغ از یک خودروی سواری در روستای قلاتو را نیز تشریح کرد و گفت: بعدازظهر دو روز قبل (بیستم اسفندماه) ماموران  بر اساس گزارش مردمی مبنی بر  حمل مقادیری گوشت توسط افرادی به محل مورد نظر  اعزام شدند.

سرهنگ مشایخ تصریح کرد: مأموران انتظامی بلافاصله با حضور در محل، اقدام به شناسایی و توقیف خودروی مذکور (پراید) کردند.

وی با بیان اینکه خودرو متهمان را توقیف و در بازرسی متوجه مقادیری گوشت قطعه قطعه شده  در صندوق عقب خودرو شدند افزود: یکی  از  سرنشینان  مدعی شد که گوشت مورد نظر که شامل چند ران و تکه های دیگر از قسمت یک حیوان بود، گوشت الاغ است.

سرهنگ مشایخ  با اشاره به اینکه بازجویی از این متهمان همچنان ادامه دارد گفت: تاکنون انگیزه متهمان از حمل گوشت الاغ مشخص نشده است و بازجویی و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. 

وی افزود: در این ارتباط دو نفر دستگیر شدند که در بازجویی اولیه یکی از متهمان عنوان کرده است که این گوشت برای مصرف انسانی نبوده است و لاشه الاغ تاکنون توزیع نشده است.

سرهنگ مشایخ یادآور شد: هنوز مشخص نیست هدف اصلی ذبح الاغ توسط این افراد چه بوده و برای چه منظوری صورت گرفته است و جزئیات پرونده را در سریع‌ترین زمان ممکن پس از تکمیل اطلاعات در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

 کاهش 33 درصدی جرائم خشن در بندرعباس

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس از کاهش 33 درصدی جرائم خشن از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح شهرستان خبر داد.

سرهنگ مشایخ با بیان اینکه از ابتدای سال جاری در حوزه جرائم خشن 89 مورد پرونده رسیدگی که 33درصد کاهش داشته است ، اظهار داشت: طی این مدت شاهد کاهش 2 درصدی کل سرقت ها در سطح شهرستان بوده ایم.

وی با بیان اینکه با تلاش‌های همکاران انتظامی در سطح شهرستان، از ابتدای سال‌جاری تا کنون شاهد افزایش 37درصدی کشف سرقت ها بوده ایم، افزود: طی این مدت دستگیری متهمان تحت تعقیب و متواری 37 درصد افزایش داشته و یک هزار و 442 نفر در این زمینه دستگیر شده اند.

کشف 3 هزار میلیاردی کالای قاچاق

فرمانده انتظامی بندرعباس اذعان داشت: در بحث مبارزه با کالای قاچاق، 2هزار و 980 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و 989 نفر قاچاقچی کالا دستگیر شده اند که 315 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

این مسئول انتظامی با اشاره کشف بیش از 22میلیون لیتر سوخت قاچاق، تصریح کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر نیز طی سال جاری بیش از 11 تن مواد مخدر در سطح شهرستان بندرعباس کشف و 131 متهم در این راستا دستگیر شده اند.