رفت وآمد دریایی به کیش امروز چهارشنبه متوقف استمدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش گفت: به دلیل شرایط نامساعد جوی و براساس پیش بینی های صورت گرفته امروز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه رفت وآمد دریایی به این جزیره متوقف است

احمد شهریاری گفت : با توجه به فعال شدن سامانه ناپایداری جوی در خلیج فارس و بروز طوفان دریایی طی 24 ساعت شبانه روز فردا فعالیت تمامی شناورهای مسافری و حمل خودرو در مسیر دریایی کیش به بنادر چارک، آفتاب و برگشت، تعطیل است.
این مقام مسوول بیان داشت: بازگشایی مجدد این مسیرها و از سرگیری ترددهای دریایی، منوط به فراهم شدن شرایط مساعد جوی خواهد بود.


به دنبال نامساعد شدن شرایط جوی و وزش باد شدید ، از شامگاه سه شنبه تمام سفرهای دریایی از بنادر مسافری مرکز هرمزگان (بندر شهید حقانی، بندر شهید ذاکری قشم و هرمز) نیز متوقف شد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان صبح سه شنبه سوم اردیبهشت ماه در گفت و گو با ایرنا هشدار داد: بیشینه سرعت بادهای غربی از بعد از ظهر سه شنبه در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به بیش از 50 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود.


مرضیه سی سی پور افزود: بر اثر وزش باد دریا در محدوده جزیره های کیش، لاوان، سیری، بوموسی، تنب بزرگ و کوچک، جنوب جزیره قشم، لارک، هنگام، هرمز، سیریک، کوهستک، کلاهی و جاسک مواج است و ارتفاع موج به بیش از 150 سانتیمتر می رسد.
وی بیان داشت: این وضعیت ناپایدار جوی به تدریج و با شدت و ضعف تا روز جمعه هفته جاری مناطق دریایی هرمزگان را تحت تاثیر قرار می دهد.


کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: توصیه می شود شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم رفت و آمد ایمن شناورها بویژه در خلیج فارس و بندرهای غربی استان صورت پذیرد.
سی سی پور گفت: همچنین از تردد کشتی ‌های تجاری به سمت بندرهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز خودداری شود. 


این کارشناس هواشناسی هرمزگان ادامه داد: از نظر دمایی نیز، امروز چهارشنبه کاهش نسبی دما در سواحل استان پیش بینی می شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها