هزار مترمربع زمین به پسکرانه بندرشهید باهنر پیوستمدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بندرعباس گفت: 20 هزار مترمربع زمین جدید از محل رفع تصرف زمین به پسکرانه این بندر مهم صادراتی در مرکز استان هرمزگان پیوست.

حمید رضا محمدحسینی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: با اضافه شدن محوطه 20 هزار متر مربعی، مساحت بندر شهید باهنر بندرعباس به 378 هزار مترمربع افزایش یافت.


وی بیان داشت: تا پیش از این 6 انبار به مساحت 23 هزار متر مربع و 80 هزار مترمربع محوطه باراندازی کالای عمومی و روباز در بندرشهید باهنر وجود داشت.
مدیر بندر شهید باهنر با اشاره به این که کالاهای صادراتی در محوطه این بندر تجمیع و پس از تکمیل شدن جهت بارگیری به اسکله‌ها انتقال می ‌یابد، اظهارداشت: کالاهای صادراتی در محوطه این بندر بسته‌ بندی و یکپارچه‌ سازی شده تا بتوان خطرهایی که به کالاها در هنگام انبار کردن، حمل و نقل و توزیع وارد می شود را به حداقل رساند.


وی با بیان اینکه اداره کل گمرک شهید باهنر نیز در این بندر مستقر است، خاطرنشان کرد: استقرار باسکول، ساختمان اداری و سایر تاسیسات لازم بندر شهید باهنر در این گمرک قرار دارند.
محمد حسینی گفت: کامیون‌ های تانکر حامل گاز صادراتی ز به محوطه گمرک شهید باهنر هدایت می شود که کاهش ترافیک دروازه های ورودی و افزایش ایمنی در بندر را به دنبال خواهد داشت.


بندرشهید باهنر از بندرهای قدیمی و چند منظوره استان هرمزگان و یکی از کانون های مهم صادراتی و ترانزیتی جنوب کشور است.
این بندر دارای ظرفیت سالانه 2.5 میلیون تن بوده که از امکان پهلوگیری کشتی هایی با ظرفیت 40 هزار تن و آبخور 11.5 متر برخوردار است.


برخورداری از12 پست اسکله، دسترسی به آبهای آزاد، نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتصال به کریدور شمال- جنوب از طریق شبکه‌ بین ‌المللی جاده‌ای و همچنین آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناورها، این بندر را به یک پایگاه تجاری راهبردی و تاثیرگذار در منطقه تبدیل کرده است.
بندر شهید باهنر از پایانه های دریایی مناسب در راهگذر ترانزیت منطقه برای ترکیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و عراق است / ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها