با بزرگ ترین تقلب انتخاباتی تاریخ جهان آشنا شویدانتخابات  در هر جامعه ای یکی از مهم ترین روشها برای سنجش افکار عمومی و انتخاب سیاستمداران جدید است. یکی از مهمترین انتخابات در سراسر جهان، انتخاب ریاست جمهوری است. تقلب انتخاباتی نیز سابقه ای طولانی در بسیاری از نقاط جهان دارد.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، انتخابات عمومی لیبریا در سال 1927 یکی از قدیمی ترین انتخاباتی است که به سبب تقلب خیره کننده در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت شده است.

تقلب انتخاباتی از سالها پیش رواج داشته است. اما در چنین مواردی اغلب متقلبان سعی می کنند به شکلی تلف انجام دهند که هیچکس متوجه ماجرا نشود. این در حالی است که در جریال انتخابات عمومی لیبریا در سال 1927 یک اتفاق بسیار عجیب رخ داد. در جریان این انتخابات چارلز کینگ یک آبروریزی بزرگ به راه انداخت.

چارلز کینگ که کاندیدای ریاست جمهوری بود برنده 2،43،000 رأی را شد. آن هم در شرایطی که تنها 15،000 رأی دهنده رای خود را ثبت کرده بودند. با وجود این تقلب خیره کننده وی به مقام خود رسید. چارلز کینگ، رییس جمهور سابق لیبریا، نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کرد، آن هم در شرایطی که بخشی از انتخابات جعلی بود. جعلی ترین انتخاباتی که بشر به خود دیده بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها