مطالعات آلاینده های زیست محیطی صنایع به صورت تجمیعی انجام شودمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه آلاينده هاي زيست محيطي واحدهاي صنعتي و خدماتی غرب بندرعباس به صورت مجزا بررسی شده است، گفت: باید مطالعات آلایندگی زیست محیطی تجمیع واحدهای صنعتی و خدماتی در غرب شهر بندرعباس انجام و گزارش آن به کارگروه زیربنایی استان ارائه شود.

رضا مدرس در جلسه کارگروه زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان، افزود: علاوه بر بررسی آلایندگی زیست محیطی واحدهای صنعتی و خدماتی غرب شهر بندرعباس به صورت مجزا که همواره اداره کل محیط زیست استان انجام می دهد باید میزان آلایندگی این منطقه به صورت تجمیع این واحدها نیز مورد بررسی قرار گیرد.

وی در این جلسه با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی برای توسعه استان، باید مدافع و حامی سرمایه گذاران باشند، گفت: دستگاه‌های اجرایی و دولتی برای اجرای دقیق طرح‌های مورد نظر با هم همکاری لازم را داشته باشند تا روند امور تسریع یابد.

مدرس با اشاره به اینکه باید هماهنگی و همدلی مناسبی بین مدیران دستگاه‌های اجرایی در جهت جذب سرمایه گذاری وجود داشته باشد، بیان کرد: باید حمایت‌های لازم از سرمایه گذاران در حوزه‌های مختلف در استان انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: بیش از ۱۹ طرح در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، خدماتی و دامداری برای بررسی به کارگروه امور زیربنایی این استان ارسال شده است.

مدرس اضافه کرد: این طرح ها مربوط به پنج شهرستان، قشم، بندرلنگه، حاجی آباد، سیریک و بستک در هرمزگان است.

وی در پایان تصریح کرد: از جمله این ۱۹ طرح می توان به پنج طرح بز داشتی، دو پرورش شتر مرغ، تکثیر میگو، پروار بندی بره، سه طرح انبار و نگهداری مواد غذایی، محصولات بتنی، بازیافت فولاد و چدن، کنسانتره کرومیت، اقامتگاه بوم گردی د باشگاه ورزشی اشاره کرد که با ۱۵ طرح موافقت و ۴ طرح برای بررسی مجدد به کمیته های مربوطه ارسال شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها