معافیت فارغ التحصیلان پزشکی از انجام تعهد خدمتیمدیر کل توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هر دانشجویی که فارغ‌‌‌‌التحصیل می‌‌‌شود یک طرح لایحه نیروی انسانی و یک تعهد خدمتی باید بگذراند، اما دانشجویان دانشگاه آزاد طبق قانون با پرداخت شهریه از انجام تعهد خدمتی معاف می‌‌‌شوند.

 

به گزارش صبح ساحل به نقل از ایسکا نیوز، فرهاد ادهمی مقدم مدیر کل توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، درباره مزیت‌‌‌های تحصیل در رشته‌‌های حوزه پزشکی گفت: دانشکده دندان‌‌‌پزشکی دانشگاه آزاد به لحاظ رتبه‌‌‌‌بندی، جایگاه بالایی در بین دانشگاه‌‌‌‌های مطرح کشور در این رشته را دارد؛ همانطور که در مرحله تخصص آمار قبولی بالایی مربوط به فارغ‌‌‌التحصیلان این رشته است همچنین فارغ‌‌‌التحصیلان رشته‌‌‌‌‌‌‌های پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی هم آمار قبولی بالایی در مرحله دستیاری را به خود اختصاص می دهند.

 

وی درباره ظرفیت پذیرش دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی در مقایسه با دانشگاه‌‌‌‌‌‌های دولتی افزود: دانشگاه آزاد در کل کشور، 15 دانشکده پزشکی دارد و ظرفیت پذیرش در واحد علوم پزشکی تهران 160 نفر بوده که از این تعداد حدود 20 نفر متعلق به بخش پردیس کیش است. پذیرش در واحدهای شهرستان کمتر بوده و بطور میانگین حدود 30 نفر تعیین شده که این ظرفیت‌‌‌‌ها با تاییدیه وزارت بهداشت مشخص شده است.

 

ادهمی مقدم در ادامه درباره امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های علوم‌‌‌‌‌پزشکی آزاد تاکید کرد: امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی در اکثر واحدهای علوم‌‌‌‌‌پزشکی دانشگاه آزاد مکفی و استاندارد است و همیشه سعی در ارتقا آن داریم.

 

مدیر کل توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه درباره چگونگی اشتغال به کار فارغ‌‌‌التحصیلان دانشگاه آزاد در بیمارستان‌‌‌‌‌‌های این دانشگاه خاطرنشان کرد: طبق مصوبه مجلس، فارغ‌‌‌‌‌التحصیلان رشته‌‌‌های علوم‌‌پزشکی طرح خدمتی دارند و صرف پرداخت شهریه از این قانون معاف نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند و پزشکان فارغ‌‌‌التحصیل دانشگاه آزاد بعد از گذراندن طرح از طرف وزارت بهداشت با توجه به ظرفیتی که در بیمارستان تازه تاسیس فرهیختگان وجود دارد، می‌‌‌‌توانیم جذب شوند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها