جشنواره بزرگ خرما در بستک برگزار می شود


نویسنده: سمیره حنائی

فرماندار بستک از برگزاری نخستین جشنواره خرما در شهریورماه سال جاری در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، سیدشمس الدین حسینی قتالی با اشاره به ظرفیت‌های قابل توجه این شهرستان در تولید انواع خرما، اظهار کرد: معرفی محصولات خرمای تولید شده شهرستان و همچنین سایر فرآورده‌های خرما، مهمترین هدف از برگزاری این جشنواره است.

 
وی با اشاره به برگزاری این جشنواره در شهریورماه سال جاری، افزود: استان هرمزگان یکی از استان‌های تولید کننده خرما در سطح کشور می باشد که شهرستان بستک با دارا بودن نخلستان‌های قابل توجه، سهم بسزایی از این تولیدات دارد.

 

فرماندار بستک خاطرنشان کرد: سالانه بیش از پنج هزار تن محصول از 20 نوع خرما از سطح نخلستان‌های این شهرستان برداشت می شود.

حسینی قتالی سطح نخلستان‌های این شهرستان را حدود دو هزار هکتار عنوان کرد و ادامه داد: علاوه بر معرفی ظرفیت‌های این شهرستان با عنوان خرما و بازی های بومی محلی که از مشتقات نخل خرما استفاده می شود، تسهیل شرایط فروش و جذب گردشگر نیز جزو اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.

 

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش نیز عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در بستک، احیاء نخیلات و توانمند سازی نخل داران باید مورد توجه قرار داشته باشد که با برگزاری جشنواره سعی در پیگیری آن داریم.

 

اضافه می‌شود، برداشت رطب در این شهرستان از ارقام زودرس خنیزی از اوایل مردادماه شروع شده و با برداشت ارقام دیررس مانند خصاب و هلالی در اوایل آبان‌ماه به پایان می‌رسد.

خاصویی، خنیزی، برحی و حلو از دیگر ارقام خرما در شهرستان بستک است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها