نذر آب ۲ در مناطق محروم هرمزگان اجرا می شودمدیرکل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: نذر آب ۲ با همکاری هلال احمر استان آذربایجان شرقی در مناطق محروم هرمزگان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اعمی عصر یکشنبه در نشست خبری بیان داشت: در راستای احیاء و گسترش اصل خدمات داوطلبانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با هدف ترویج فرهنگ داوطلبی، جذب، سازماندهی، انسجام فعالیت ها و خدمات داوطلبانه در راستای حمایت از آسیب دیدگان حوادث و سوانح مختلف و نیز نیازمندان و اقشار آسیب پذیر با بهره گیری از توان و مساعدت افراد و اقشار توانمند جامعه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۱۳۰ نفر جذب اعضا و داوطلبان معاونت امور داوطلبان شدند، عنوان کرد: طرح ملی فرشتگان رحمت  شامل جمع آوری ، بسته بندی و توزیع سبدهای غذایی بین نیازمندان در ایام نوروز است که در این طرح برای  ۲ هزار و ۶۵۴ نفر اجرا  شد.

اعمی خاطرنشان کرد: اعزام کاروان سلامت و ویزیت رایگان در مناطق کم برخوردار در شهرستانهای حاجی آباد ، سیریک ، رودان از دیگر اقدامات معاونت امور داوطلبان بوده که در این طرح ۳۷۹ نفر از خدمات ۸پزشک داوطلب به ارزش ۳۰ میلیون و ۱۴۰ هزار ریال استفاده کردند.

وی افزود: اجرای پروژه های محرومیت زدا  با موضوع توزیع البسه به ارزش ۳۴میلیون و ۱۵۰هزار ریال در بین نیازمندان شناسایی شده  در شهرستانهای بندرعباس و بندر لنگه برگزار شد که ۱۳۷ نفر از این طرح بهره مند شدند. اجرای طرح حمایت ماندگار ( اهدا خون سالم ) در شهرستانهای بستک و بندرعباس ۵۰نفر بیش از ۵۰واحد خون در این طرح اهدا کردند.

به گفته مدیرکل جمعیت هلال احمر هرمزگان ابرازداشت: اجرای طرح ملی همای رحمت با محوریت جمع آوری ، بسته بندی و توزیع سبدهای غذاییبه ارزش ۶میلیارد و ۴۱۳میلیون ریال  بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان و  شبهای قدر از این رو  بالغ بر ۳ هزار و ۴۳۳ نفر از بهره مند شدند.

وی تصریح کرد:  گسترانیدن سفره های مهربانی (سفره های افطار ) از دیگر طرح های شاخص معاونت داوطلبان هلال احمر می باشد که در این راستا ۱۲۹ سفره به ارزش ۱۷۸میلیون و ۷۰۰هزار ریال در سراسر استان پهن شده و ۵ هزارو ۵۵۰ بهره ور داشته است. ۰۶۳۷ث

اعمی بیان داشت: با هدف بهینه کردن و غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان در فصل تابستان و برنامه‌های اوقات فراغت، اجرا می شود که در این طرح ۱۳ پایگاه اوقات فراغت جهت اجرای فعالیتهای آموزشی و توانمندسازی با عنوان « نیمکت قرمز»  ، فرهنگی و اجتماعی ، بشردوستانه و عام‌المنفعه ، مناسبتی و مذهبی در شعب که این فعالیتها در حال اجرا می باشد و تا پایان شهریورماه ادامه دارد.

وی در تشریح پویش با مهر تا مهر گفت: ویژه کودکان مناطق سیل زده که به منظور اهدای کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان، نوشت افزار و اسباب بازی از سوی سازمان هلال احمر و تعدادی از انجمن‌ها و تشکل‌های حوزه کودک و نوجوان از تاریخ۲۹ خرداد الی۴تیر  برگزار گردید  که  تعداد ۴۵۲ جلد کتاب ، ۱۶۴۶ عدد لوازم التحریر ، ۲۵۸ عدد اسباب بازی به ارزش ۱۰ میلیون و ۸۶۱ هزار ریال جمع آوری و به سازمان جوانان ارسال گردید.

اعمی خاطرنشان کرد: در طرح سراسری پیشگیری از اعتیاد با شعار نه به اعتیاد به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و به منظور بهره مندی از مشارکت حداکثری نوجوانان و جوانان عضو در فعالیت های اجتماعی و خدمات عام المنفعه و با هدف فرهنگ سازی در جامعه جهت پیشگیری از اعتیاد؛ بیش از ۹۰۰ نفر از جوانان عضو جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در برنامه های این هفته مشارکت فعال داشتند.

مدیرکل جمعیت هلال احمر هرمزگان عنوان کرد: پروژه  کمک به اجرای پیشگیری از اعتیاد  در مناطق حاشیه نشین" با اتخاذ رویکرد اجتماع محور توسط ۱۰نفر از سرگروه­ها و اعضای طرح ملی پیمان در مناطق حاشیه نشین شعب میناب ، سیریک ، قشم ، بندرخمیر ، بشاگرد و حاجی آباد از نیمه دوم فروردین ماه شروع شده و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت و حدود ۹۵نفر از ساکنین این مناطق در این پروژه شرکت کردند.

وی بیان داشت: پس از برگزاری  هفتمین المپیاد آماده استانی با حضوور بیش از ۳۰۰دانش آموز شعب، مرحله کشوری با حضور یک نفر از دانش آموزان سراسر کشور از اواخر تیر تا دهه اول مردادماه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار گردید که تعداد ۱۴ نفر از پسران منتخب شهرستان حاجی آباد به همراه دو مربی و سرپرست از تاریخ ۲۸/۴/۹۸ تا ۳/۵/۹۸ و تعداد ۱۴ نفر از دختران منتخب ناحیه یک بندرعباس به همراه سه مربی و سرپرست از تاریخ ۲/۵/۹۸ تا ۸/۵/۹۸ در این المپیاد شرکت کردند.

نذر آب ۲ در مناطق محروم هرمزگان اجرا می شود

اعمی اظهارداشت: پروژه نذر آب ۲ با همکاری جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی برای دومین سال پیاپی درمناطق محروم استان هرمزگان برگزار می شود.

وی ابرازداشت: افزون بر ۲۰  پزشک ، کادر درمانی، کارشناس بهداشت محیط در بحث نذر آب و خشکسالی از آذربایجان شرقی، بندرعباس و شهرستان جاسک در روزهای ۶-۷-۸ شهریور در ۱۴ روستای محروم شرق رویدر و غرب فین حضور پیدا می کنند و علاوه بر درمان رایگان بیماران در امورات خیر و عام المنفعه مشارکت خواهند داشت.

به گفته مدیرکل جمعیت هلال احمر هرمزگان، برپایی کاروان سلامت و خدمات دهی به ۲۵۰۰نفر  در مقوله های روانشناسی، دندانپزشکی، تخصص داخلی، عمومی، آلرژی،سرطان، زنان و مامایی، داروخانه، پرستاری،جراحی سرپایی و اپتومتریست اهم این پروژه است.

وی عنوان کرد: توزیع سبدغذایی برای ۲۰۰خانواده کم برخوردار،اهدای اسباب بازی کودکان و سبد تحصیلی برای ۱۵۰دانش آموز ، ست بهداشتی برای ۳۰ زن باردار، توزیع آب معدنی، ایجاد شبکه آب و لوله کشی در منطقه دشت کوران فین، کلرزنی و اهدای تانکر آب در مناطق آوین علیا و سفلی از اولویت های مهم جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی و خیران در مناطق محروم فین و رویدر است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها