بالا آمدن آب دریا در روستای کرگان مینابدهیار کرگان گفت: قریب به دو روز است آب دریا بالا آمده و وارد خانه ها و زمین های شهروندان کرگانی شده است.

اسماعیل ملاحی عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در میناب اظهار داشت: قریب به دو روز است که آب دریا بالا آمده و وارد برخی خانه‌ها و زمین‌های شهروندان کرگانی شده است.

وی افزود: مدتی است که به بخشداری بندزرک و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام خطر کرده ایم اما علی‌رغم پیگیری‌های بخشداری، ستاد بحران هیچگونه پیگیری و یا همکاری در این خصوص نداشته است.

دهیار کرگان با اشاره به اینکه آب دریا بیش از ۱۲ فوت بالا آمده است، عنوان کرد: طبق مشاهدات خود از نقشه‌های هواشناسی این موضوع را پیش‌بینی و اعلام خطر کرده بودیم.

ملاحی تصریح کرد: با توجه به ارسال نامه‌ای از سوی سازمان شهرداری‌ها به استانداری هرمزگان در این خصوص، امید بود پیگیری و اقدامی صورت گیرد.

 

 کرگان به دلیل اختلاف بسیار کمِ سطح با دریا، نیازمند اجرای طرح هدایت آب‌های سطحی

علی بلاک بخشدار بندزرک، عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در میناب اظهار داشت: در خصوص رخداد پیش آمده در کرگان میتوان گفت بند خاکی که پیش از این از ورود آب دریا جلوگیری می‌کرد به دلیل سطح بی‌سابقه بالا آمدن آب، تخریب شده و آب وارد روستا شده است.

وی افزود: کرگان به دلیل اختلاف بسیار کم سطح با دریا نیازمند اجرای طرح هدایت آب‌های سطحی است.
بخشدار بندزرک عنوان کرد: مکاتبات اجرای این طرح با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است اما به علت عدم تأمین اعتبار، طرح اجرایی نشده است.

بلاک با اشاره به بافت خاک منطقه کرگان و عدم نفوذ آب در زمین، گفت: خشک شدن آب بارندگی و ورود آب دریا به روستا بیش از یک ماه طول خواهد کشید که مشکلات زیست محیطی را به دنبال دارد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.

آخرین خبرها