دولت در امور دستگاه‌های دیگر دخالت نکرده استمعاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسشی درباره سخن رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه «فساد با بگیر و ببند از بین نمی‌رود» گفت: آقای روحانی بر صلاحیت و استقلال قوای سه گانه تاکید دارد.

\r\n

\r\n

\r\n

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در مورد تذکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور درباره احترام به استقلال قوا،گفت:  دولت موضوع صلاحیت استقلال و تفکیک قوا را به رسمیت می‌شناسد.وی ادامه داد: آقای روحانی بر صلاحیت و استقلال قوای سه گانه تاکید دارند این اصل استقلال برآمده از قانون اساسی است و تا به حال دولت در امور دستگاه دیگر دخالت نکرده است.

\r\n

\r\n

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا سخن روحانی که گفته بود «فساد با بگیر و ببند از بین نمی‌رود»، کنایه به قوه قضائیه است؟ بیان داشت: آقای رئیس جمهور مجری قانون اساسی است و به عنوان نماینده تمام ملت نقطه نظرات خود را بیان می کند.

\r\n

\r\n

امیری با تاکید بر اینکه صحبت‌های‌ آقای روحانی دارای یک عقبه کارشناسی و منطقی است، اظهار داشت: این اظهارات به معنی دخالت در امور دستگاه های دیگر نیست کما اینکه در موارد خیلی زیادی در دولت‌های گذشته هم پیش آمده که تداخلی در امور قوا پیش آمده است که از مسیر قانونی اصل ۱۱۰ پیگیری شده است.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها