پرفروشترین روزنامه‌های دنیا کدامند؟این روزها با وجود راه‌اندازی سایتهای خبری و در دسترس بودن آن برای عموم، اما روزنامه ها همچنان جایگاه خود را در بین مردم حفظ کرده اند و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند اخبار روز را در همین رسانه‌های کاغذی پیگیری کنند.

 

در گزارش زیر،مطرح ترین و پرفروش ترین روزنامه های جهان در سال ۲۰۱۶ معرفی می شود. این روزنامه ها جزو مهم ترین رسانه های جهان هستند که می توان اخبار جدید روز را در آن دنبال کرد.

  

۱- نیویورک تایمز
نیویورک تایمز (The New York Times) روزنامه معتبر و مشهور آمریکایی است که دفتر آن در شهر نیویورک قرار دارد و هر روزه به طور هم‌زمان در ایالات متحده آمریکا و در دیگر نقاط جهان، چاپ و منتشر می‌شود. اعتبار و نفوذ روزنامه نیویورک تایمز در آمریکا به حدی است که از آن به عنوان«منبع ملی» یاد می‌شود. این روزنامه تاکنون موفق به دریافت ۱۱۲ جایزه پولیتزر (معتبرترین جایزه روزنامه‌نگاری) در دنیا شده‌است.

  

۲- دیلی میل
دیلی میل ( Daily Mail) یک روزنامه انگلیسی و مشهور در جهان است که به روزترین اخبار جهان در بیشتر حوزه‌ها را منتشر می کند. در هر رویدادی که به دنبال یک ایمیل ضروری در بازار کسب و کار هستید می توان آن در روزنامه دیلی میل پیدا نمود. در این روزنامه بخشهای مختلف خبری سراسر جهان پوشش داده می شود و بسیاری از خبرنگاران نقاط مختلف جهان که به این روزنامه دسترسی ندارند می توانند با دنبال کردن صفحه اینترنتی آن از اخبار روز جهان آگاه شوند.

  

۳- پیپلز دیلی
پیپلز دیلی (The People’s Daily) یک روزنامه چینی و مطرح در جهان است که اخبار روز این کشور را منتشر می کند. همه ما می دانیم که کشور چین در همه زمینه ها مشهور است و بنابراین ما از طریق این روزنامه می توانیم از آخرین تحولات در این سرزمین باخبر شویم به همین دلیل است که پیپلز دیلی به عنوان سومین روزنامه پرفروش جهان معرفی شده است.

  

۴- واشنگتن پست
همانطور که از نام این روزنامه پیداست واشنگتن پست(The Washington Post) یک روزنامه آمریکایی است. این روزنامه بزرگترین،قدیمی ترین و درگردشترین روزنامه شهر واشینگتن دی. سی. است. واشنگتن پست از صفحه اول، ملی، اخبار بین‌المللی، سیاست‌های تجار و مقاله و پیشنهادات تشکیل شده است که با بخش‌های دیگر نظیر اخبار عمومی، ورزش، مد دنبال می‌شود. پست فعالیت‌های خود را با گزارش‌هایی درباره کاخ سفید، کنگره و جنبه‌های دیگر دولت آمریکا متمایز می‌نماید.

  

۵- دیلی تلگراف
دیلی تلگراف (The Daily Telegraph) بهترین روزنامه انگلیس و چاپ لندن است که که در ژوئن ۱۸۵۵ توسط آرتور اسلی تحت عنوان دیلی تلگراف اند کوریر تاسیس شد و از سال ۲۰۰۴ به مالکیت دیوید و فردریک بارکلی، بیزینسمن‌ های انگلیسی درآمد. اخبار روز این روزنامه توسط بسیاری از مردم در سراسر جهان دنبال می شود. دیلی تلگراف جدیدترین اخباردر حوزه بین الملل، ورزشی،سبک زندگی و ... را دراختیار خوانندگان قرار می دهد.

  

۶- گاردین
یکی دیگر از مطرح ترین و پرفروشترین روزنامه‌های جهان، روزنامه بریتانیایی گاردین( The Guardian ) است. گزارشهایی که در این روزنامه منتشر می شود بسیار تاثیرگذار است؛ گاردین در بسیاری از مواقع، به راحتی از سیاست های دولت بریتانیا به شدت انتقاد کرده و حتی دولت و دولت مردان را به باد تمسخر گرفته است. گاردین هر روز هفته یک ضمیمه به اسم G۲ (یا همان گاردین دوم) را نیز منتشر می کند که به طور مرتب و ثابت، هر روز اخبار مربوط به یک حوزه خاص را پوشش می دهد.

  

۷- یواس‌ای تودی
یواس‌ای تودی (USA Today) روزنامه سراسری آمریکایی است که خوانندگان زیادی در همه سنین در سراسر دنیا دارد و اخبار مختلف در همه حوزه ها را پوشش می دهد. یواس‌ای تودی با شمارگان بیش از ۲٫۲۵ میلیون نسخه (به‌طور میانگین) در هر روز کاری بیشترین گستره توزیع در آمریکا را در اختیار دارد. همچنین این روزنامه پس از تایمز آو ایندیا دومین روزنامه قطع بزرگ انگلیسی‌زبان کثیرالانتشار در دنیا است. مهمترین ویژگی این روزنامه، خلاصه‌نویسی و بهره‌گیری از عکس‌های زیاد است.

  

۸- وال استریت ژورنال
وال‌استریت جورنال (The Wall Street Journal) یکی از مهم‌ترین و پرنفوذترین روزنامه‌های اقتصادی-سیاسی در جهان است، که مرکز آن در خیابان وال استریت در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این روزنامه پرمخاطب‌ترین روزنامه انگلیسی زبان با موضوع تجاری، در جهان و پرفروش‌ترین روزنامه اقتصادی جهان شناخته می شود. رقیب اصلی وال‌استریت ژورنال، روزنامه فاینانشیال تایمز است که مقر اصلی آن در شهر لندن و در کشور بریتانیا قرار دارد.

  

۹- چاینا دیلی
چاینا دیلی (China Daily) روزنامه‌ای به زبان انگلیسی است که در جمهوری خلق چین چاپ می‌شود. اخبار و آخرین تحولات چین هر روز دراین روزنامه پوشش داده می شود. چاینا دیلی به دلیل سبک نوشتاری و نوع موضوعاتی که پوشش می دهد بسیار مشهور است همچنین بهره‌گیری از عکس‌های و تصاویر زیبا یکی از مهمترین ویژگیهای این روزنامه است که توسط بسیاری از خوانندگان آن دنبال می شود.

  

۱۰- لس آنجلس تایمز
لس‌آنجلس تایمز (The Los Angeles Times) روزنامه‌ای آمریکایی است که در لوس‌آنجلس، منتشر می‌شود. این روزنامه دومین روزنامه بزرگ مناطق شهری و چهارمین روزنامه از نظر گستردگی توزیع در آمریکا به شمار می رود. در این روزنامه آمریکایی، اخبار فوق العاده جهان در همه زمینه ها بین الملل،اقتصادی، ورزشی و ... را می توان دنبال کرد و از اخبار مختلف سراسر جهان آگاه شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها