کاهش نسبی دما هرمزگان از فردا/احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعاتکارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: از فردا با توجه به افزایش رطوبت نسبی هوا، شاهد کاهش نسبی دما در طول روز خواهیم بود.

به گزارش صبح ساحل مجتبی حمزه نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: طی امروز شاهد پایداری وضعیت جوی و دریایی خواهیم بود.

وی اظهار کرد: با توجه به پایداری هوا و ملایم بودن سرعت باد در ساعات صبح در مناطق ساحلی و جزایر خلیج‌فارس مه صبحگاهی خواهیم داشت که سبب کاهش میزان دید افقی خواهد شد.

حمزه نژاد خاطرنشان کرد: در جزایر خلیج‌فارس نیز در طول روز با توجه به تداوم شرایط پایدار جوی غبار محلی پدیده غالب جوی خواهد بود.

وی ادامه داد: با افزایش دید افقی در جزایر خلیج‌فارس وضعیت ترددهای دریایی در طول روز مساعد خواهد بود.

حمزه نژاد اضافه کرد:  در ساعات بعدازظهر در محدوده تنگه هرمز وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان عنوان کرد: روز پنجشنبه با تأثیر نسبی جریانات شرقی شاهد افزایش باد جنوب شرقی در محدوده 30 کیلومتر در ساعت خواهیم بود که سبب متلاطم شدن طی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه توصیه می‌شود شناورهای سبک و صیادی حتی‌الامکان از تردد دریایی در این روز خودداری کنند، افزود: احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات نیز دور از انتظار نخواهد بود.

حمزه نژاد در پایان گفت: از لحاظ دمایی شاهد ماندگاری هوای گرم طی امروز خواهیم بود و از فردا با توجه به افزایش رطوبت نسبی هوا، شاهد کاهش نسبی دما در طول روز خواهیم بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها