جستجوی نهمین نامزدی کانادا در اسکار با آنتیگونهبه گزارش صبح  ساحل به نقل از همشهری آنلاین، پنجمین تجربه کارگردانی سوفی دریسپ یک روایت امروزین از تراژدی یونانی سوفوکل است که نخستین بار در جشنواره فیلم تورنتو روی پرده رفت و جایزه ۳۰ هزار دلاری بهترین فیلم بلند داستانی کانادایی را برد. نایما ریچی، بازیگر تازه‌کار در «آنتیگونه» به نقش قهرمان داستانی در مونترال ظاهر شده و ماجرا درباره خانواده‌ای مهاجر است که از زندگی کردن در کانادا ناامید می‌شود.

کانادا پیش از این هشت بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان با نام تازه بهترین فیلم بین‌المللی شده که آخرین آن سال ۲۰۱۳ با «جادوگر جنگ» به کارگردانی کیم نگوین بود. ضمن اینکه دنی آرکان در ۲۰۰۴ با «تهاجم بربرها» نخستین و تنها جایزه اسکار را در بخش بهترین فیلم بین‌المللی برای کانادا به ارمغان آورد.

دریسپ نویسنده، کارگردان و فیلمبردار «آنتیگونه» است و فیلم از شش نوامبر (حدود دو هفته دیگر) در سینماهای کانادا روی پرده می‌رود تا مشکلی برای حضور و رقابت در نود و دومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار نداشته باشد. کانادا به لطف فیلمسازانی چون دیپا مهتا و دنی ویلنوو بین ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ چهار بار نامزد اسکار شده بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها