فروشگاه‌های صنایع دستی قشم و هنگام استانداردسازی می‌شوندبرای رقابت در بازار جهانی لازم است محصولات و مراکز فروش در این حوزه، استاندارسازی شود که این امر در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفته است.

 

به گزارش صبح ساحل به نقل از ایرنا، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم شامگاه یکشنبه در نشست با بهره‌برداران صنایع دستی جزایر قشم افزود: فروش تولیدات شناسنامه‌دار و با برچسب قیمت مشخص و توجه به نوع بسته بندی و چیدمان مناسب، از ارکان ارتقاء کیفیت فروش و جذب گردشگر است.

 

طاهره شهرکی افزود: در همین راستا سازمان منطقه آزاد قشم به منظور حمایت از میراث فرهنگی جزیره، شناسنامه محصولات تولیدی را تهیه کرد و به صورت رایگان در اختیار بهره‌برداران حوزه صنایع دستی قرار داد.

به گفته وی، آموزش شیوه‌های بسته بندی نوین برای تولیدات سنتی نیز از دیگر اقدامات سازمان منطقه آزاد در این زمینه است.

 

شهرکی ادامه داد: فعالان حوزه صنایع دستی در جزیره‌های قشم و هنگام ۳۰ روز فرصت دارند تا با به روز رسانی فروشگاه خود و رعایت موازین آیین‌نامه‌ی اجرایی، فروشگاه خود را تجهیز و مجوز دریافت کنند.

افزون بر ۲۳ تعاونی و کارگاه و ۲۵ واحد عرضه کننده محصولات صنایع دستی در تولید، توزیع و فروش این محصولات در سطح جزیره‌های قشم و هنگام فعال هستند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها