شوق تحصیل روی موج مهربانیتأمین نوشت‌افزار از نیازهای ضروری دانش‌آموزان در سال تحصیلی است. همچنین امکانات جانبی تحصیلی مانند آزمایشگاه و کتابخانه برای هر مدرسه‌ای ضرورت دارد که در کنار کمک‌های دولتی، خیّران  و مؤسسات مردم‌نهاد نیز به دانش‌آموزان و مدارس مناطق محروم کشور مساعدت‌هایی دارند.

به گزارش صبح ساحل، کمک به تهیه نوشت‌افزار برای نیازمندان کار خیری است که باعث می‌شود تا امکان ادامه تحصیل آنها تسهیل شود. برخی مؤسسات مردم‌ نهاد جهرم در کنار فعالیت‌های داخل شهر به محرومان سایر نقاط کشور نیز خدمات‌رسانی می‌کنند. یکی از این مؤسسات، بنیاد خیریه موج مهربانی است که با تلاش تعدادی جوانان باانگیزه اداره می‌شود.

مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی با تأکید بر حمایت این بنیاد از سایر مناطق محروم در کشور گفت: هدف این بنیاد خیریه که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده ، کمک به مناطق محروم فراتر از شهرستان و استان بود تا سایر نقاط محروم کشور نیز از کمک خیران مردم نیک اندیش جهرم و فارس برخوردار شوند.

 مهرداد الطافی افزود: با یاری خدا و کمک خیران امسال برای ششمین سال موفق شدیم در حمایت از دانش‌آموزان نیازمند سهیم باشیم. برای این پویش ۱۶۰۰ بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند شهرستان‌های بم، بشاگرد، بندرلنگه، یاسوج، قصر قند و میرجاوه توسط گروه‌های جهادی توزیع شده است.

وی ابراز کرد: ۴۰۰ بسته لوازم‌التحریر نیز میان دانش‌آموزان نیازمند جهرم، امسال در طرح پویش در هوای مهر توزیع شد.ارزش ریالی هر یک از این بسته‌های تهیه شده  ۸۰۰ هزار ریال بود و تمام هزینه این پویش مردمی توسط خیرین همراه و همیشگی بنیاد خیریه موج مهربانی تأمین شده است. بسته‌های لوازم التحریر تهیه شده حاوی مدادرنگی، مداد مشکی و قرمز، مدادپاکن و مداد تراش، جامدادی، دفتر نقاشی و خطی، خودکار و ... است.

 

افتتاح طرح‌های آموزشی موج مهربانی 

 کتابخانه و آزمایشگاه در روستاهای محروم هرمزگان روی موج مهربانی 

مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی همچنین در ادامه گفت: امسال کتابخانه و آزمایشگاه مدرسه‌ محمد بن زکریای رازی و دبستان خندق روستای اَهون شهرستان بشاگرد با همت و تلاش بنیاد خیریه موج مهربانی و همیاری خیرین عزیز راه‌اندازی شد.

الطافی افزود: روستای اَهون شهرستان بشاگرد نیز ۳۰۰ دانش آموز در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان دارد که با توجه به نیاز مبرم منطقه کتابخانه و آزمایشگاه این روستا راه اندازی شده است.

وی ابراز کرد: این کتابخانه و آزمایشگاه با هزینه ای حدود ۱۱ میلیون تومان راه اندازی شده و تمامی امکانات و بسته های آزمایشگاهی درس‌های علوم، فزیک و شیمی و بسته های آموزشی ریاضی ابتدایی و یک‌هزار جلد کتاب آن نیز تامین شده است .

الطافی گفت: این آزمایشگاه با حضور مدیران اداره آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد و مسئولین ادارات و نهادهای دولتی این شهرستان اخیرا افتتاح شد.

وی بیان کرد: این بنیاد از سال ۹۳ تا کنون ۵ کتابخانه و ۵ آزمایشگاه در مدارس مناطق محروم تجهیز کرده است

 

شوق تحصیل

یک آموزگار مقطع ابتدائی در یاسوج تامین بسته های نوشت افزار توسط نیک اندیشان موج مهربانی را ستود و با ابراز خرسندی از حمایت‌هایی که در سال‌های اخیر در آغاز سال تحصیلی از افراد نیازمند می‌شود گفت: داشتن نوشت‌افزار کافی برای دانش‌آموز از ملزومات ضروری است که بدون آن نمی‌توان انگیزه لازم برای حضور دانش آموزان در کلاس درس را تصور کرد.

صنم افشین‌پور افزود: از سال گذشته که به یک مدرسه ابتدائی در یکی از مناطق محروم یاسوج آمدم در آغاز سال تحصیلی توزیع نوشت افزار میان دانش‌آموزان محروم را به چشم دیده‌ام که تا چه اندازه در کمک به تحصیل آنها اثربخش است.

وی اضافه کرد: به اعضای خانواده و دوستان و... توصیه کرده‌ام که با یک مبلغ اندک نیز در این گونه اقدامات خیرخواهانه سهیم شوند و دل یک کودک را شاد کنند تا آنها به ادامه تحصیل دل گرم شوند و در آینده بتوانند در ساختن ایران عزیز مشارکت کنند.

این آموزگار تأکید کرد: یکی از اقداماتی که در محرومیت‌زدایی نقش مؤثری دارد، تسهیل دوران تحصیل برای کودکان مناطق محروم است تا بتوانند با طی کردن مراحل علمی در آینده جایگاه مناسبی داشته باشند و در محرومیت نمانند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها