شهردار منطقه دو بندرعباس:

حضور بانوان در شورای اجتماعی محلات اثربخش استشهردار منطقه دو بندرعباس با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در شورای اجتماعی محلات، گفت: شورای اجتماعی محلات با هدف ایجاد حلقه وصل میان مجموعه مدیریت شهری و مردم ایجاد شده تا از این طریق خواسته‌های مردمی برای اداره شهر، منتقل شود.

به گزارش صبح ساحل،مهدی رنجبری در جمع شهروندان ساکن محلات این منطقه، اظهار کرد: در جلسات شورای اجتماعی محلات، مشکلات و مطالبات اهالی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و تلاش می‌شود با مشارکت قشرهای مختلف ساکن در این محلات، موارد مورد نظر برطرف شود و خواسته‌های اهالی نیز محقق پیدا کند.

وی افزود: با توجه به تاکید شهردار بندرعباس، تلاش می‌کنیم از ایده‌ها و راهکارهای اهالی در رفع مشکلات محله استفاده کنیم.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در شورای اجتماعی محلات، گفت: شورای اجتماعی محلات با هدف ایجاد حلقه وصل میان مجموعه مدیریت شهری و مردم در سطح محلات ایجاد شده تا از این طریق خواسته‌ها، مطالبات، دغدغه‌ها و پیشنهاداتی که شهروندان برای اداره شهر دارند منتقل شود.

علیرضا گنجی‌پور، دبیر شورای اجتماعی محلات منطقه دو شهرداری بندرعباس نیز در همین زمینه با بیان اینکه شورای اجتماعی هر محله متشکل از فرمانده کلانتری، هیئت امنای مسجد، مدیر یکی از مدارس، معتمدین، بسیج، دانشجویان نخبه و... است، اظهار کرد: پویایی شورای اجتماعی محله موجب ارتباط بیشتر بین مردم و مسئولان می‌شود و گام‌های اساسی در جهت رفع مشکلات محله برداشته می‌شود.

وی حضور بانوان در شورای اجتماعی محله را بسیار مهم و اثربخش ارزیابی کرد و گفت: این قشر حساسیت‌های بیشتر و ویژه‌ای در برخی موضوعات دارند و با همکاری و مشارکت آنها در تصمیم‌گیری‌ها، می‌توانیم برخی از مشکلات را برطرف و خواسته‌های شان را محقق کنیم.

گنجی‌پور با اشاره به اینکه از این طریق مردم می‌توانند در سطوح تعیین‌شده از سوی شورای شهر در اداره محله خود مداخله و مشارکت کنند، افزود: این حلقه واسط یک نهاد اجتماعی برآمده از دل خود اهالی بر اساس ساز و کاری است که تعیین شده تا بیشترین ارتباط و جلب مشارکت مردم را ایجاد کنیم.

دبیر شورای اجتماعی محلات منطقه دو شهرداری بندرعباس با بیان این‌که ممکن است با برخی ایده‌آل‌ها فاصله داشته باشیم، اما وجود این نهاد گامی رو به جلوست، تصریح کرد: دغدغه ما برای جلب مشارکت مؤثر، صرفا داشتن رویکرد اجتماعی مبتنی ‌بر رفع نیازهای مردم در شورای اجتماعی محلات است و در این مسیر نباید اهداف دیگری را برای این شورا محلات تعیین کرد.

دبیر شورای اجتماعی منطقه دو شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در انتخاب و نحوه شکل‌گیری شورای اجتماعی محلات سعی شده بیش‌تر به ساکنان محله توجه شود و مشارکت اهالی و معتمدین محله در رفع نواقص بسیار اثرگذار است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها