مدیر خدمات پرستاری مجتمع درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس:

بروز اشتباهات دارویی تهدیدی برای ایمنی بیمار و سلامت عمومی جامعه استبه گزارش صبح ساحل ، مدیر خدمات پرستاری مجتمع آموزشی، پژوهشی درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس گفت: بروز اشتباهات دارویی می‌تواند باعث مشکلات جدی در سلامت عمومی جامعه شده و تهدیدی برای ایمنی بیمار محسوب شود.

یاسر خوانچه مهر با اشاره به اهمیت پیشگیری از بروز خطاهای دارویی، اظهار کرد: بروز اشتباهات دارویی می‌تواند باعث مشکلات جدی در سلامت عمومی شده و تهدیدی برای ایمنی بیمار محسوب شود.

مدیر خدمات پرستاری مجتمع پیامبر اعظم(ص) اضافه کرد: پرستاران باید با تکنیک های کنترل دارویی آشنا بوده و طبق چک لیست تمام موارد مرتبط را رعایت کنند.

وی رعایت ۸ استاندارد جلوگیری از اشتباهات دارویی را ضروری دانست و عنوان کرد: داروی صحیح، راه صحیح، زمان صحیح،  دوز صحیح، بیمار صحیح، ثبت صحیح، تجویز صحیح، آموزش به بیمار در ارتباط با دستور استانداردهای لازم و لاز الاجراست.

خوانچه مهر در پایان عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، آموزش های مرتبط با پیشگیری از خطاهای دارویی، به صورت دوره ای برگزار می شود و رعایت موارد آموزش داده شده طی بازرسی از بخش ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها