جمعیت کیفری زندانیان هرمزگان ۱۸ درصد کاهش یافتبه گزارش صبح ساحل  ، علی صالحی با اعلام خبر کاهش جمعیت کیفری زندان های هرمزگان اظهار کرد: تعامل بسیار خوب اداره کل زندان ها با محاکم قضایی استان و همچنین بهره گیری از همه ظرفیت های قانونی در کاهش جمعیت کیفری زندانها نقش داشته است.

وی افزود: حبس زدایی و کاهش آمار زندانیان از سیاست های راهبردی قوه قضاییه است که هرمزگان تاکنون دراین کار موفق بوده است.

این مقام قضایی بیان کرد: افزایش جمعیت کیفری یکی از آسیب های زندان ها است که باید به سمت حبس زدایی و اجرای مجازات های جایگزین حبس حرکت کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: تراکم جمعیت کیفری یکی از عمده ترین آسیب‌ها در زندان است و کاهش هدفمند جمعیت کیفری می‌تواند کیفیت برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را نیز افزایش دهد.

وی یادآورشد: از ابتدای امسال تاکنون همچنین بازدید قضات از زندان های هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که این امر تاثیر زیادی در کاهش جمعیت کیفری زندانیان داشته است.

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: آمار جمعیت کیفری زندانهای استان در هفت ماهه امسال در مقایسه با پارسال ۱۸ درصد برابر با بیش از هزار نفر کاهش یافته است.

صالحی تصریح کرد: برنامه ریزی برای استفاده از تأسیسات نوین قضایی به خصوص مجازات‌های جایگزین حبس و صدور ۱۲ هزار و ۲۵۵ فقره حکم با استفاده از این تأسیسات بخشی از اقدام های دادگستری هرمزگان در ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها