جاماندگان طرح حمایت معیشتی فقط یک روز برای اعتراض فرصت دارندبه گزارش صبح ساحل ، به دنبال افزایش قیمت بنزین دولت از اجرای طرحی رونمایی کرد که بر اساس آن قرار است حدود ۶۰ میلیون نفر از شهروندان حمایت معیشتی دریافت کنند.

میزان حمایت ماهانه حدود از ۱۸ میلیون خانوار از محل منابع مالی حاصل از افزایش قیمت بنزین برای خانوار یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانوار دو نفره ۱۰۳ هزارتومان، خانوار سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

دولت در سه مرحله در ۲۷ آبان، ۳۰ آبان و دوم آذر واریز‌هایی به حساب شهروندان داشت. در این میان برخی شهروندان اعلام کردند به رغم اینکه مستحق دریافت حمایت معیشتی هستند، از دریافت این حمایت‌ها جا مانده‌اند.

به منظور ثبت اعتراض اعلام شد شهروندانی که از طرح معیشتی جامانده‌اند ۱۰ روز مهلت دارند کد ملی سرپرست خانوار را به سامانه #۶۳۶۹* ارسال کنند.

بر اساس آمار اعلام شده حدود پنج میلیون پیامک به این سامانه ارسال شده که برخی تکراری یا از سوی افرادی به جز سرپرست خانوار بوده و چهار میلیون پیامک صحیح ثبت شده است.

طبق زمان‌بندی اعلام شده فردا (سه‌شنبه ۱۲ آذر) آخرین مهلت ارسال پیامک و ثبت اعتراض است. به افرادی که به #۶۳۶۹* کد رهگیری ارسال می‌شود. سرپرستان خانوار پس از دریافت کد رهگیری باید به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اعتراض خود را در ۲۰۰ کلمه وارد کنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها