خودرو بعد از انتخابات گران نمی‌شود

کسانی که خودرو خریدند، ضرر کردندبه گزارش صبح ساحل،به نقل از می متاز، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌ داران خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو بعد از انتخابات مجلس گران می‌شود؟ قیمت خودرو در بازار براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. قطعا کسانی که در این شرایط در صنعت خودرو سرمایه‌ گذاری می‌کنند در آینده نمی‌توانند خودرو خود را با قیمت بالا بفروشند.

سعید موتمنی در توصیه‌ای به مردم افزود: با تصویری رکودی که در بازار خودرو مشاهده می‌شود قطعا قیمت خودرو بعد از انتخابات مجلس گران نخواهد شد. معتقدیم قیمت خودرو در آستانه یا حتی بعد از انتخابات مجلس ثابت باقی می‌ماند و گران‌تر نخواهد شد؛ چرا که سرمایه‌ گذاری در صنعت خودرو مطمئن نیست.

او اظهار کرد: امروز درباره وضعیت بازار خودرو با ۵۰ نفر از همکاران صحبت می‌کردیم متاسفانه مشتری در بازار خودرو دیده نمی‌شود و خرید و فروش در بازار خودرو فعلا قفل است. یعنی بازار خودرو به خواب زمستانی رفته است.

موتمنی به افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن در بازار خودرو اشاره کرد و گفت: قبل از افزایش قیمت بنزین برخی سود جویان در بازار خودرو اختلالی را ایجاد کردند و همین موضوع باعث شد که به یک‌ باره قیمت خودرو گران شود. ما بر این باوریم کسانی‌که در زمان گرانی قیمت بنزین خودروی مورد نظر را در بازار گران خریدند ضرر کرده‌اند.

او اظهار کرد: خوشبختانه با عرضه به موقع خودرو سازان قیمت خودرو در بازار فروکش کرده است و همچنین دیگر شاهد دلال بازی در بازار خودرو نیستیم. نمایندگی‌ها هم خودروهای ثبت نامی را در این بازه زمانی یک ماهه تحویل می‌دهند.

موتمنی گفت: آنقدر وضعیت معاملات خودرو در بازار ضعیف است که برای خودروهای فروش فوری هم مشتری وجود ندارد. به عنوان مثال قبل از گرانی قیمت بنزین برای خودرو ۲۰۶ تیپ پنج ۱۱۴ میلیون تومان آگهی فروش گذاشته شد در حالی که امروز این خودرو را به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان هم نمی‌خرند. حتی در برخی سایت‌ها قیمت پراید را ۵۳ میلیون تومان گذاشته‌اند در حالی که این خودرو را ۴۸ میلیون تومان می‌خرند. باید بگویم کسانی که در اردیبهشت ماه در صنعت خودرو سرمایه‌ گذاری کرده بودند هنوز نتوانستند آنها را به بازار بفروشند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها