به دنبال تامین پایدار مواد اولیه و توسعه نورد در فولاد مبارکه هستیمبه گزارش صبح ساحل ، خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در غرفه فولاد مبارکه در نمایشگاه ایران متافو در پاسخ به نگاه معاونت صنعت، معدن و تجارت به توسعه فولاد مبارکه اظهار داشت: نگاه ما به شرکت فولاد مبارکه همسو با توسعه است. بر این اعتقاد هستیم که هم طرح نورد گرم ۲ فولاد مبارکه باید اجرا شود و هم اینکه فولاد مبارکه طرح های توسعه فولاد هرمزگان و فولاد چابهار را نیز در دستور کار خود قرار دهد. فولاد مبارکه از واحدهای بزرگی است که دانش فنی زیادی را در مجموعه مهندسی خود جای داده و همین عامل باعث شده تا فولاد مبارکه نقش تکنولوژیکی هم ایفا نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: علاوه بر آن ما پیگیر هستیم، فولاد مبارکه به معدن وصل شود یعنی فولاد مبارکه واحدهای بزرگ تولید کنسانتره وگندله را خریداری نموده و به زنجیره تولید خود اضافه نموده و شعار از سنگ تا رنگ خود را مدیریت و مالکیت کند. ما در فولاد مبارکه همان گونه که به دنبال تامین پایدار مواد اولیه هستیم، به دنبال توسعه نورد این شرکت هم هستیم، اینکه تولید محصولات پایین دستی فولاد مبارکه که محصولات با ارزشی هم هست، در زنجیره تولید این شرکت کامل شود.

غریب پور با اشاره به اینکه فولاد مبارکه برای پاسخگویی صنایع پایین دستی خود و افزایش اشتغال زایی نیاز به راه اندازی نورد گرم ۲ دارد، تصریح کرد: پر واضح است که این راه اندازی با مشکلات و موانعی نیز همراه است، اما ما در وزارت صمت از این طرح حمایت خواهیم کرد. ما در تامین موارد مالی، موارد فنی و تکنولوژی، پیشبرد مراحل اجرایی پروژه و حمایت سهام‌داری به فولاد مبارکه کمک می‌کنیم و بر این باور هستیم که این حمایت ها و اراده فولاد مبارکه در کنار هم باعث خواهد شد، طرح نوردگرم ۲ اجرا شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطر نشان کرد: تکمیل نورد گرم ۲، علاوه بر بی نیازی کشور به ورق های جدید و جلوگیری از خروج ارز از کشور، موجب خواهد شد ظرفیت سه میلیون تنی معطل تولید در میان خط  فولاد مبارکه نیز کامل و به محصول نهایی تبدیل شود.

غریب پور در تصریح کمک به صنایع پایین دستی با راه اندازی خط نوردگرم ۲ افزود: فولاد مبارکه یک صنعت مادر است و با تامین نیازهای صنایع وابسته، موجب رونق تولید در کشور می شود. با راه اندازی و تکمیل این پروژه، علاوه بر اینکه صنابع پایین دستی نیز منتفع خواهند شد، رونق تولید، که منطبق بر منویات مقام معظم رهبری نیز هست، محقق می شود. علاوه بر این، نقش تکنولوژیکی این پروژه با دانش فنی موجود در فولاد مبارکه نیز قابل تامل است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها