موج جدید هجوم ملخ ها به هرمزگان رسیدبه گزارش صبح ساحل،به نقل از تسنیم، بهمن ماه سال گذشته بیش از یک میلیارد ملخ صحرایی از کشورهای حاشیه خلیج فارس علی الخصوص شبه جزیره عربستان  به شهرهای مختلف استان هرمزگان هجوم آوردند که موجب خسارت های فراوانی به باغات و مزارع استان هرمزگان شدند. 

این مهاجرت در پی  گرم شدن مناطق آفریقایی بود که به موجب آن  پوره‌ها (بچه ملخ) بالدار شده و به عربستان نقل مکان کرده بودند و با عدم  مبارزه درست و اصولی با ملخ ها در عربستان دسته جات ملخ ها در جستجوی  تغذیه مناسب به ایران هجوم آوردند.

این موضوع به حدی جدی شد که از آن به عنوان یک بحران یاد شد و وزیر جهاد کشاورزی را برای پیگیری روند مبارزه با ملخ ها به هرمزگان کشاند.

می توان گفت مبارزات کارساز واقع نشد و این خود ملخ ها بودند که جنوب ایران را به مقصد کشور های هند و پاکستان ترک کردند.

حال با گذشت از کمتر از یک سال از هجوم ملخ ها مشاهدات خبرنگار تسنیم و مردم شرق استان هرمزگان حاکی از این است که ملخ ها دوباره در حال بازگشت و هجوم به سمت استان هرمزگان هستند.

در حال حاضر موج عظیمی از ملخ ها در منطقه چهار ده روستا سندرک مشاهده شده است و غفلت مسئولین امر و مدیریت بحران استان هرمزگان می تواند بار دیگر مردم و کشاورزان را با چالشی جدی روبرو کند.

این در حالی است که سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور نیز از از قول سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو) خبر داده بود موج جدید حمله دستجات بسیار بزرگ ملخ‌ها به ایران تا 3 روز آینده  آغاز خواهد شد و جنوب کشور از جمله استان های هرمزگان و کرمان را درگیر می کند. 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها