رئیس گروه پرورش آبزیان شیلات هرمزگان:

ذخیره سازی ۱۵ هزار قطعه بچه ماهی خاویاری در هرمزگانرئیس گروه پرورش آبزیان شیلات هرمزگان با اشاره به روند رو به رشد پرورش ماهیان خاویاری در هرمزگان از ذخیره سازی ۱۵ هزار قطعه بچه ماهی خاویاری از گونه های مختلف خبر داد.

به گزارش صبح ساحل به نقل از خبرگزاری مهر، کاظم قاسمی پور افشار با بیان اینکه در سالهای اخیر با حمایت دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی شیلات ایران  استان ، هرمزگان به عرصه تولید و پرورش ماهیان خاویاری راه یافت گفت : خوشبختانه پیگیری ها در جذب سرمایه گذاران و همچنین همت های صورت گرفته باعث شد استان هرمزگان از جایگاه قابل قبول و پیشرفت خوبی در این زمینه برخوردار شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر در ۴ شهرستان بندرعباس ، رودان ، میناب و حاجی آباد کشاورزان در کنار تولید محصولات باغی و زراعی اقدام به تولید ماهیان خاویاری نموده اند که سهم بسزایی در بهره وری آب و زمین را دارد.

قاسمی پورافشار با اشاره به کسب نتایج مطلوب از ماهیان خاویاری پرورش داده شده در استان هرمزگان و همچنین گامهای خوب این استان در این عرصه گفت : بدون شک دور از انتظار نیست در آینده نزدیک شاهد تبدیل استان هرمزگان به قطب این صنعت شویم.

رئیس گروه پرورش آبزیان شیلات هرمزگان در پایان افزود : پیش بینی می شود در سال آینده بالغ بر  ۱۰۰ تن ماهی خاویاری در استان هرمزگان تولید و به بازارهای مصرف آن به ویژه بازارهای صادراتی وارد شود.

گفتنی است مزارع خاویاری در استان هرمزگان بالغ بر ۲۰نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها