معاون وزیر نیرو:

آب مورد نیاز ۱۷ استان خشک ایران از دریا تامین می‌شودمعاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: آب ۱۷ استان خشک و بی آب کشور به منظور استفاده در بخش‌های مختلف و کاهش خسارت‌های خشکسالی از دریا تامین می‌شود.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از استانداری، دکتر قاسم تقی‌زاد خامسی شب گذشته (یکشنبه) در دومین نشست مشترک استانداران سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی که در چابهار برگزار شد اظهار کرد: از برنامه انتقال آب به این استان‌ها استقبال می‌کنیم و انتظار داریم تمام مطالعات به صورت دقیق انجام و مجوزهای زیست محیطی نیز اخذ شود.

وی بیان کرد: استان‌های شرق کشور برای انتقال آب حساسیت بیشتری داشته باشند و اعتبارات لازم را در نظر گرفته تا در کمترین زمان این طرح اجرایی شود.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو بر تخصیص منابع، تعیین مصارف هر استان و رعایت تمام الزامات انتقال آب دریای عمان تاکید و تصریح کرد: مطالعات فنی، زیست محیطی و اقتصادی از ضرورت‌های این طرح است.

وی بیان کرد: استانداران برای اقتصادی بودن این طرح و منابع مورد نیاز آن تصمیمات لازم را اتخاذ کنند و برای اجرای سریع آن گام بردارند.

تقی‌زاده خامسی ادامه داد: استفاده از آب دریا می‌تواند تا سال‌ها نیازهای آبی استان‌های شرقی کشور را تامین کند و این اتفاق مهم در راستای شکوفایی و آبادانی این استان‌ها گرفته شده است.

انتقال آب دریای عمان موجب امنیت پایدار در شرق کشور می‌شود

استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: انتقال آب دریای عمان به امنیت شرق کشور کمک می‌کند و می‌تواند نقش مهمی در اشتغال، افزایش تولید و تثبیت جمعیت در نقاط مرزی داشته باشد.

محمد صادق معتمدیان افزود: بسیار خوشحال هستیم استانداران سه استان شرق کشور برای حل مشکلات بی‌آبی مردم گام بر می‌دارند.

وی ادامه داد: به‌زودی با اجرای طرح انتقال آب به استان‌های شرقی کشور بسیاری از مشکلات تامین آب صنایع، آشامیدنی و کشاورزی این استان‌ها مرتفع می‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها