باد شدید اسکله‌های گردشگری قشم را تعطیل کردشدت بادهای جنوب غربی تا شمال غربی به ۲۶ نات رسیده است که این امر باعث تعطیلی اسکله‌های گردشگری قشم شد.

به گزارش صبح ساحل، رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم عصر دوشنبه گفت: ارتفاع موج در شمال، جنوب و غرب قشم به ۶ پا رسیده است و بیشینه وسعت دید ۱۰ کیلومتر است.

علی اشتری افزود: بر این اساس از فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله‌های کندالو و شیب دراز برای تردد به جزیره هنگام جلوگیری به عمل آمد.

وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران درخواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند.

اشتری ادامه داد: با توجه به پایش دریا در صورت مساعد شدن شرایط اسکله های گردشگری بازگشایی می‌شود.

وی اظهار کرد: تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس، هرمز و لارک و همچنین تردد لندینگ کرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها