۵۳ مدرسه درجاسک آسیب جدی دیده استمدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: ۵۳ مدرسه در شهرستان جاسک درسیل چند روز اخیر آسیب جدی دیده است.

به گزارش صبح ساحل، موسی دادی زاده سرخایی روز سه شنبه در بازدید از مدرسه‌های سیل زده جاسک افزود: نزدیک به ۲ هزار دانش آموز مناطق سیل زده به خاطر ورود آب و گِل به منازل آن‌ها، کتاب و نوشت افزار خود را از دست داده اند. 
وی یادآورشد: در این سیل همچنین خسارت‌هایی به تجهیزات و وسایل آموزشی مدرسه‌های جاسک وارد شده است.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: آب شرب و برق برخی از مدرسه‌های جاسک نیز قطع شده و بسیاری از مدرسه‌ها را آب فرا گرفته است. 

دادی زاده سرخایی یادآورشد: راه ارتباطی چند روستا نیز در جاسک قطع شده و دانش آموزان مدرسه‌های روستا مرکزی با مشکل در رفت و آمد روبرو هستند.
وی با اشاره به اینکه ۱۱ کانکس در برخی مدرسه‌های تخریب شده جاسک نیاز است، تصریح کرد: دانش آموزان همچنین به لباس گرم و نوشت افزار نیازمند هستند که امیدواریم با همکاری فرهنگیان داوطلب و دستگاه‌های اجرایی ومتولی استان و شهرستان، فرایند تحصیل در مدرسه‌های جاسک هرچه سریع‌تر از سرگرفته شود.

حدود ۱۶ هزار دانش آموز در نزدیک به ۳۵۰ مدرسه در شهرستان جاسک مشغول به تحصیل هستند.

از نخستین ساعت‌های بامداد جمعه ۲۰ دیماه بارش شدید باران در استان‌های جنوبی همچون هرمزگان آغازشد که موجب آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌های فصلی، تعطیلی بنادر و مسدود شدن برخی محورهای مواصلاتی استان شد و خسارت‌های زیادی به زیرساخت‌ها در زمینه راه، پل، کشاورزی، امور شهری و ابنیه ها وارد کرد.

شهرستان جاسک با ۶۰ هزار نفر جمعیت و ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در فاصله ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع است.

منبع:ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها