قرائت خانه درمدرسه های هرمزگان راه اندازی می شودمعاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش هرمزگان گفت: برای افراد علاقه مند به مطالعه بویژه افراد پشت کنکوری ها قرائت خانه در تمام مدرسه ها و دبیرستان های استان راه اندازی می شود.

به گزارش صبح ساحل، محمد قویدل روز دوشنبه در نشست شورای آموزش وپرورش شهرستان بندرخمیر افزود: بسیاری از دانش آموزان بویژه پشت کنکوری ها علاقه مند به مطالعه  به دلایل مختلف از جمله شرایط خانوادگی این امکان برای آنها فراهم نیست بنابراین قرائت خانه ها می تواند مکان مناسبی برای مطالعه دانش آموزان باشد.
وی بیان داشت: همچنین استفاده از ظرفیت بنیاد علوی جهت کمک به روند آموزشی یکی از موضوعاتی است که پیگیر آن هستیم.
معاون آموزش متوسطه هرمزگان اظهار داشت: کتاب های کمک آموزشی در پایه دوازدهم و آموزش استاندارد دانش آموزان امسال توسط بنیادعلوی در استان و شهرستان خمیر انجام می شود و روستاییان و افراد کم بضاعت می توانند از این طرح بهره کافی را ببرند.
قویدل  گفت: باتوجه به محدودیت های موجود هرمزگان درخصوص پوشش تحصیلی و جذب تارکان از تحصیل در مقطع ابتدایی وضعیت مناسبی دارد و میانگین استان در این حوزه بالاتر از میانگین کشوری است.
وی ادامه داد: در حوزه متوسطه نیز میانگین هرمزگان نسبت به کشوری اختلافی حدود کمتر از یک درصد است که باتوجه به ارتقای تحصیلی در این دوره در سال تحصیلی جاری، به طور قطع جایگاه استان در این زمینه بهبود خواهدیافت.
این مسوول در ادامه پژوهش سرای دانش آموزی  بندرخمیر را یکی از قطب های مهم هرمزگان در حوزه کدنویسی عنوان کرد و گفت: سال گذشته یکی از دانش آموزان این شهرستان رتبه برتر در کشور کسب کرده است.
وی ادامه داد: به طور قطع اگر حمایت شود دانش آموزان بیشتری از شهرستان بندرخمیر در این حوزه به موفقیت دست خواهندیافت.
تمام بازماندگان ازتحصیل درخمیر جذب شوند
 فرماندار بندرخمیر نیز گفت: همه افراد بازمانده از تحصیل در این شهرستان باید توسط آموزش وپرورش پوشش داده شود.
میرهاشم خواستار افزود: آموزش وپرورش در زمینه سرویس مدرسه ها در منطقه جیحون و لشتغان خمیر همه تلاش خود را بکار گیرند و در صورت امکان از نهادهای حمایتی کمک بگیرد.
وی بیان داشت: مدیریت آموزش وپرورش خمیر ظرف مدت ۴۸ ساعت مشکل رفت و آمد دانش آموزان روستای جیحون و لشتغان را برطرف کند.
فرماندارخمیر بر بازسازی و استفاده بهینه از مکان های بلااستفاده آموزش وپرورش تاکیدکرد.
وی همچنین از شهرداری رویدر و بندرخمیر نیز بدلیل پرداخت به موقع پنج درصد عوارض تفکیک قدردانی کرد.
خواستار  یادآورشد: اصلی ترین رکن برنامه های دهه فجر با آموزش وپرورش است و جشن های این دهه فرصتی مناسب برای انتقال جاذبه های فراوان انقلاب به دانش آموزان نسل حاضر است.
خواستار ادامه داد: باید با انجام مطالعات کارشناسی از این ایام بهترین استفاده را کرد.
در مهرماه امسال ۱۳هزار و ۶۷دانش آموز درمقطع مختلف تحصیلی در بندرخمیر سال تحصیلی جدید خود را آغاز کردند که این تعداد درهمسنجی با پارسال ۳.۵ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها