دومین مرکز عرضه مرغ وگوشت تعاون روستایی استان هرمزگان راه اندازی شدپس از آنکه نخستین مرکز عرضه مستقیم مرغ و گوشت با قیمتی بسیار ارزان‌تر از بازار راه اندازی شد و استقبال گرم شهروندان را به همراه داشت در راستای برنامه‌های ستاد تنظیم بازار استان هرمزگان دومین مرکز عرضه مرغ و گوشت تعاون روستایی نیز راه‌اندازی شد.

به گزارش صبح ساحل،  دومین مرکز عرضه گوشت، مرغ و ماهی در خیابان بروجردی راه‌اندازی شد تا گامی اساسی در تنظیم بازار برداشته شود و شهروندان بتوانند بخشی از اقلام مورد نیازشان را از این مرکز تامین کنند.

متاسفانه به دلایلی، قیمت اقلام مختلف در هرمزگان و بخصوص شهر بندرعباس بیشتر از سایر مناطق کشور است و شهروندان برای تامین بسیاری از اقلام اساسی مورد نیازشان با قیمت واقعی و مناسب با مشکل مواجه هستند. 

برخی از فروشگاه‌هایی که اقدام به عرضه اجناس با قیمت ارزان‌تر می کنند وسودشان را در عرضه میزان بیشتر اجناس با افزایش رضایت شهروندان می جویند هم، با فشارهایی که به آنها وارد می‌شود مجبور هستند اجناسشان را گران‌تر بفروشند. 

عدم حمایت از ارزان فروشان توسط دستگاه‌های دولتی و نظارتی موجب فشار اقتصادی بیشتر به شهروندان و بخصوص قشر محروم و ضعیف جامعه می‌شود و بایستی تدابیری اندیشیده شود تا با حذف دلال‌ها و مافیا از بخش های مختلف، جمعیت بیشتری از شهروندان و روستاییان بتوانند اقلام مورد نیاز را در سبد خانوار و سفره خود جای دهند.

تعاونی‌ها و بخصوص تعاونی‌های روستایی می‌توانند با عرضه مستقیم میوه، تره‌بار و گوشت قرمز سفید و حذف واسطه‌ها، قیمت‌ها را بشکنند البته برخی سودجویان مانع این امر هستند که ستاد تنظیم بازار استان، استانداری و تعزیرات حکومتی بایستی بیشتر از تعاون روستایی حمایت کنند تا بتوانند مراکز عرضه محصولات را در مناطق مختلف شهر و استان افزایش دهند. 

جهت آشنایی بیشتر با فعالیت‌های تعاون روستایی استان در این حوزه با مدیر تعاون روستایی هرمزگان و مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس استان نیز مصاحبه‌ای داشتیم. 

مدیر تعاون روستایی هرمزگان در بندرعباس گفت: در راستای برنامه‌های ستاد تنظیم بازار استان، دومین مرکز عرضه مستقیم مرغ و گوشت تعاون روستایی در بندرعباس راه اندازی شده است.

سیروس اسدپور افزود: سومین مرکز نیز به زودی در خیابان آیت الله غفاری بندرعباس، چهارمین مرکز در مسکن مهر شهرک پیامبراعظم(ص)، پنجمین مرکز در سه راه جانبار و یا سورو راه اندازی می شود تا با عرضه محصولات و اقلام اساسی با قیمت های زیر قیمت بازار، شهروندان بیشتری بتوانند اقلام مورد نیازشان را تامین کنند.

اسدپور اظهار داشت: عرضه میوه و تره بار در سه منطقه شهر بندرعباس شامل کوی پلیس، شهرک توحید روبروی مجتمع مخابراتی امام حسن مجتبی(ع) و شهرک پیامبراعظم(ص) نیز بزودی راه اندازی می شود.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان با بیان اینکه در شهرستان‌های حاجی آباد، میناب و بندرلنگه نیز مراکز عرضه مستقیم گوشت و مرغ و میوه فعال هستند، افزود: در شهرستان های قشم، رودان، جاسک نیز بازارچه‌های عرضه مستقیم مرغ و گوشت بزودی راه اندازی می شود. 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نبود میادین عرضه میوه و تره بار در سطح شهرهای استان جهت خرید شهروندان، به معاون امور اقتصادی استانداری هرمزگان و ستاد تنظیم بازار استان اعلام آمادگی شده که در صورت حمایت، می‌توانیم چندین میدان عرضه مستقیم اقلام پر مصرف را با حذف واسطه در مناطق مختلف استان راه‌اندازی کنیم.

اسدپور اظهار داشت: می توانیم تمام محصولات کشاورزی که در مناطق مختلف کشور برداشت می شود را بصورت مستقیم در استان عرضه کنیم، البته به شرط اینکه زمین و یا مکان مناسبی جهت عرضه در اختیار تعاون روستایی قرار داده شود و شهرداری‌ها هم همکاری بیشتری با این سازمان داشته باشند.

   دومین مرکز عرضه مرغ وگوشت تعاون روستایی استان هرمزگان راه اندازی شد

  

اسدپور با بیان اینکه باید قیمت‌ها واقعی شود اظهار داشت: یک واحد غرفه میوه در میدان میوه و تره بار نیز توسط اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس خریداری شده است که در صورت راه‌اندازی می توانیم میوه و تره‌بار را به صورت مستقیم به شهروندان عرضه کنیم.

وی تصریح کرد: تعاون روستایی سهمی از اعتبارات استانی ندارد و حتی از تسهیلات بانکی یارانه دار هم بهره‌مند نیستند در صورتیکه نیاز است با تجدید نظر این تعاونی مستقیما در کمیته برنامه‌ریزی استان عضویت داشته باشد.

وی افزود: تعاون روستایی می تواند اقتصاد کشاورزی را در استان بیش از پیش رونق دهد و بدنبال اجرای طرح هایی برای تکمیل زنجیره پس از تولید با راه اندازی سردخانه، صنایع بسته بندی، سورت بندی و فروشگاه مصرف هستیم.

اسدپور تصریح کرد: به اذعان بسیاری از مسئولان، اعتماد مردم به شبکه تعاون روستایی بیشتر است و بایستی از این شبکه بیش از پیش حمایت شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس استان هرمزگان نیز گفت: در دومین مرکز عرضه مستقیم مرغ و گوشت، علاوه بر این 2 قلم، سایر اقلام ضروری و مورد نیاز شهروندان مانند برنج، روغن، رب گوجه، شکر به قیمت زیر قیمت بازار و قیمت در کارخانه عرضه می‌شود. 

سجاد مهدیان فر افزود: اقلام عرضه شده بین 20 تا 30 درصد ارزان‌تر از قیمت بازار است تا شهروندان با خاطری آسوده بتوانند اقلام مورد نیازشان را ارزان‌تر تامین کنند.

مهدیان فر گفت: شش کانکس عرضه میوه وتره بار هم در سطح شهر بندرعباس اقدام به عرضه میوه و تره بار می کنند و در 2 شیفت صبح و عصر آماده خدمت رسانی به شهروندان هستیم.

منبع: تسنیم

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها