حدود ۲۰۰۰ واحد مسکن مهر تا پایان سال در هرمزگان به بهره برداری می رسداستاندار هرمزگان از بهره برداری حدود دوهزار واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش صبح ساحل،  فریدون همتی روز گذشته(سوم بهمن ماه)  در جلسه ستاد باز آفرینی استان ضمن اعلام این خبر افزود: حدود ۶ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در استان وجود دارد که تا پایان سال جاری دو هزار واحد از این تعداد به صاحبانش  واگذار خواهد شد.

وی اضافه کرد: باید با برنامه ریزی مدون تا پایان سال آینده تمام شش هزار واحد مسکن مهر باقی مانده  به اتمام رسیده و به صاحبانشان تحویل داده شود.

همتی بر تکمیل هر چه سریع تر واحدهای نیم کاره مسکن مهر تاکید کرد و گفت: باید شرکت های خدمات رسان اقدامات لازم در زمینه اتصال آب و برق به واحد های آماده تحویل فاقد انشعاب را هر چه سریع تر انجام دهند.
وی تصریح کرد: آن دسته از تعاونی های مسکن مهر که پروژه های آنها فعال است اما هنوز تسهیلات تکمیلی بانک های عامل را تا سقف ۴۵ میلیون تومان  استفاده نکرده اند، اقدامات لازم را جهت تخصیص اعتبارات انجام دهند.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: تعاونی های مسکن مهر مشکل دار هر چه سریع تر مشکلات را با اعضا و هیئت مدیره حوزه تعاونی ها باید رفع کنند. دکتر همتی از اعلام آمادگی دادگستری خبرداد و گفت: مقرر شده که با یک شعبه ویژه این موضوع پیگیری شود تا پروژه های مربوطه را سریع تر به نتیجه برسانند.

همتی بر نشست با فعالین بخش خصوصی مسکن  تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی حوزه مسکن می تواند دولت را در ساماندهی و بازسازی بافت فرسوده و ناکارآمد  کمک کنند.

وی در بخش دیگری از این نشست که به موضوع زیرساختهای هرمز اختصاص داشت  اشاره و به ضرورت مطالعات ساخت و سازهای هرمز، تاکید کرد و گفت: باید مطالعات اجرای ساخت و ساز در بحث معماری و روش های اجرایی و ملاحظاتی که در این جزیره وجود دارد به گونه ای عمل شود که بتوان در دهه های آینده نیز با سیاستگذاری های انجام شده  پاسخگو فعالیت های صورت گرفته در هرمز بود.

منبع: ایسنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها