ویروس ناشناخته؛ ساخت دومین بیمارستان فوری در چین این بار در ۱۵ روزدر حالی که چین سرگرم ساخت یک بیمارستان هزار تختخوابی فوری در عرض ۱۰ روز در شهر ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا است مقامات این شهر اعلام کردند قرار است یک بیمارستان دیگر را با ظرفیت ۱۳۰۰ تخت در ظرف ۱۵ روز آینده احداث کنند.

به گزارش صبح ساحل از چاینا دیلی، بیمارستان جدید با نام بیمارستان «لیشن شان» دومین بیمارستان این شهر خواهد بود که بیماران آلوده به ویروس کرونا را پذیرش می کند پیش بینی می شود این بیمارستان در عرض دو هفته ساخته شود.

دولت محلی ووهان اواخر هفته گذشته اعلام کرد یک بیمارستان هزار تختخوابی سیار با مساحت ۲۵ هزار متر مربع در ظرف ۱۰ روز احداث می کند این بیمارستان قرار است هفته آینده به بهره برداری برسد این بیمارستان مشابه بیمارستان «شیایو تانگشان» است که سال ۲۰۰۳ برای درمان بیماران مبتلا به سارس در پکن ساخته شد.

به دنبال شیوع گسترده بیماری مرگبار سارس در چین در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ میلادی که جان دهها نفر را گرفت، یک بیمارستان برای مداوای مبتلایان در شهر پکن در مدت ۶ روز و هفت شب ساخته شد.

این بیمارستان در منطقه چانگ پینگ در حومه شهر پکن و در مساحتی به میزان ۲۵ هزار متر مربع توسط ارتش چین ساخته شد بعد از ساخت این بیمارستان ۶۸۰ نفر از مبتلایان سارس به سرعت در آن بستری شدند که فقط ۸ نفر آنها جانشان را از دست دادند.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها