معاون وزیر آموزش و پرورش:

حضور دانش آموزان هرمزگانی در مدارس غیر‌دولتی کمتر از میانگین کشوریمعان وزیر آموزش و پرورش گفت: مطابق سند ششم توسعه کشور پوشش دانش آموزی در مدارس غیر دولتی کشور 15 درصد پیش بینی شده است که هم اکنون 11.83 درصد دانش آموزان تحت پوشش مدارس غیردولتی هستند.

به گزارش صبح ساحل، مجتبی زینی وند در جلسه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: آنجایی که مطابق برنامه ششم توسعه تعداد ۱۵ درصد دانش آموزان باید تحت پوشش مدارس غیر انتفاعی قرار بگیرند، لازم است آموزش و پرورش استان‌ها برای تحقق این امر برنامه مدونی داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر میانگین حضور دانش آموزان در مدارس غیر دولتی در کشور ۱۱.۸۳ درصد (یازده و ۸۳) می‌باشد و این آمار در استان هرمزگان حدود ۱۰ درصد است.

زینی وند تحقق این امر را داشتن برنامه ریزی و قرار دادن مشوق‌هایی برای تأسیس مدارس غیردولتی دانست و گفت: بخشی از کار درون سازمانی است که ادارات آموزش و پرورش باید ذهنیت جامعه را در مورد مدارس غیر دولتی روشن سازند و شرایطی را فراهم سازند تا روند آموزشی و پرورشی این مدارس بیش از پیش ارتقا یابد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی کشور ادامه داد: برای توسعه مدارس غیردولتی باید برخی املاک مازاد آموزشی برای تأسیس این مدارس در اختیار مؤسسان قرار گیرد ونیز تسهیلات لازم را در اختیار آنها قرار داد. که در این زمینه نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های عضو شورای آموزش و پرورش است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها