ارتقای ۳ شهرداری هرمزگان به درجه چهارشهرداری‌های بیکاه رودان، سرگز احمدی حاجی آباد و سندرک میناب استان هرمزگان ارتقا یافتند.

به گزارش صبح ساحل، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان در خصوص جزییات این درجه‌بندی‌ها گفت: درجه سه شهرداری بیکاه رودان به ۴، سرگز احمدی حاجی آباد و سندرک میناب به ۳ ارتقا یافت.

رضا مدرس روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: ارتقای درجه جدید این شهرداری‌ها از سوی وزیر کشور به استانداری هرمزگان ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه با احتساب این سه شهرداری از ابتدای سال تاکنون ۱۵ شهرداری استان هرمزگان ارتقا درجه یافته است، افزود: درجه‌بندی شهرداری‌ها باعث می‌شود ساختار تشکیلاتی آنها به تبع ابلاغ درجه جدید تغییر یابد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ادامه داد: براساس دستور ابلاغی وزارت کشور، شهرداری‌هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می‌توانند پیشنهاد ارتقای درجه خود را پس از تایید استانداری به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال کنند.
به گفته مدرس، ارتقای درجه شهرداری‌ها به استناد تبصره (۳) ماده (یک) آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب یکم تیرماه سال ۱۳۷۰ هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و براساس شیوه‌نامه و عوامل ناظر بر درج‌ بندی شهرداری‌ها که در سال۹۴ به تایید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وقت کشور رسیده، انجام شده است.
وی اضافه کرد: در دستورالعمل جدید درجه‌بندی شهرداری‌ها، جدول کسب امتیاز درآمد، با اختصاص کمینه امتیاز به شهرداری‌های کم‌درآمد و بیشینه امتیاز به بیشترین درآمد شهرداری‌های کشور و برقراری رابطه منطقی بین بازه تغییرات درآمد کشوری طراحی شده است.
مدرس گفت: هم‌چنین نحوه امتیازدهی شاخص جمعیت نیز براساس بازه جمعیتی شهرهای ایران طبق آخرین آمار به روز و مصوب کشوری، طبقه بندی و شاخص تقسیمات کشوری مبنی بر موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری با توجه به درجه استانداری، فرمانداری و بخشداری امتیازبندی شده است.
وی تصریح کرد: تخصیص امتیاز کل به هر یک از شاخص‌ها، متعادل با وزن آن لحاظ شده که این امر موجب تاثیر همگن هر یک از معیارهای فوق در درجه شهرداری است و از این پس ملاک عمل برای بررسی و انطباق درخواست شهرداری‌ها، بر اساس جدول دستورالعمل و از طریق معاونت عمرانی استانداری به حوزه معاونت امور شهرداری‌ها، مورد بررسی و اقدام لازم قرار خواهد گرفت.


منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها