جزییات مرگ مشکوک یک بشاگردی در روستای سیل زده «تنیسور»یکی از اهالی روستایی در شهرستان بشاگرد، در مسیر انتقال به درمانگاه روستای تنیسور متاسفانه جان خود را از دست داد.

اسحق اخلاصی رئیس شورای اسلامی روستای زمین حسن بشاگرد اظهار داشت: وقتی متوجه بیماری این فرد شدیم با فرمانداری و هلال احمر تماس گرفتیم که گفتند در حال حاضر امکان اعزام بالگرد وجود ندارد و بایستی هماهنگی کنیم و بالاجبار خودمان این بیمار را با خودروی شاسی بلند به سمت درمانگاه تیسور بردیم که بدلیل وضعیت نامساعد جاده و دیر رسیدن به مرکز درمانی، این بیمار در مسیر انتقال جان داد.

اخلاصی اظهار داشت: البته فرمانداری بیش از یک ساعت بعد برای اعزام بیمار با بالگرد تماس گرفتند که متاسفانه بیمارمان در مسیر فوت کرده بود و کار از کار گذشته بود.

وی با اشاره به مشکلات این منطقه و مسدود شدن جاده پس از بارندگی 20 روز قبل گفت: امدادرسانی چندانی به روستا صورت نگرفته و فقط سپاه در کنار مردم است و اگر احداث جاده را به سپاه بسپارند، زودتر انجام می شود.

رئیس شورای اسلامی روستای زمین حسن بشاگرد اظهار داشت: فقط دو هفته قبل تعدادی بسته غذایی 72 ساعته به روستا ارسال شده است.

وی گفت: چند روز قبل یک دستگاه لودر برای بازگشایی مسیر اعزام شد که در گودالی ماند و 20نفر از اهالی از صبح تا عصر تلاش کردیم تا مسیر بیرون آمدن این لودر را با بیل و دیلم باز کنیم.

اخلاصی گفت: سه پزشک جهادی به روستاهای این منطقه آمده‌اند که بدلیل وضعیت جاده‌ها بایستی بصورت پیاده امدادرسانی کنند. 

رئیس شورای اسلامی روستای زمین حسن بشاگرد گفت: از زمین حسن تا سردشت 78 کیلومتر فاصله دارد که فقط 15 کیلومتر آسفالت است که این آسفالت هم مناسب نیست.

منبع:تسنیم

حجت الاسلام حسین زارعی، روحانی مستقر در این روستا نیز در گفت‌وگو با تسنیم گفت: با خودروی سپاه این بیمار منتقل شد که بدلیل شرایط نامساعد جاده، فوت کرد.

وی گفت: براثر بارندگی بیشتر جاده‌ها مسدود است و امکان خدمات‌رسانی وجود ندارد.

رئیس شورای درگل بندخرس هم در گفت‌وگو با تسنیم گفت: هفته قبل چند بسته غذایی و دیشب هم سپاه برای ما نان آورده است و فعلا آذوقه ای نداریم.

روستای زمین حسن با جمعیت 380 نفری و روستای درگل بندر با جمعیت 250 نفری بدلیل تخریب جاده‌های دسترسی در سیلاب نیازمند حمایت و امدادرسانی هستند

فرماندار بشاگرد: کوتاهی نشده است

فرماندار شهرستان بشاگرد اما گفت: ده دقیقه پس از تماس با بنده، با مدیر شبکه بهداشت و درمان بشاگرد هماهنگی لازم صورت گرفت تا درصورت نیاز نسبت به اعزام اورژانس هوایی اقدام شود که متاسفانه این بیمار در مسیر انتقال به مرکز درمانی تیسور فوت کرد و هیچگونه کوتاهی در این بخش صورت نگرفت.

احمد محمودی افزود: این بیمار گویا دومین بار سکته کرده است و حتی به مرکز درمانی تیسور هم نرسید.

محمودی در خصوص وضعیت جاده‌های روستایی بشاگرد گفت: واقعیت این است که جاده مناسبی با زیرساخت لازم در منطقه نداریم و حتی در ایام عادی و غیر سیل هم گاهی نیاز به امدادرسانی هوایی وجود دارد.

وی اظهار داشت: با بارش‌هایی که صورت می‌گیرد و طغیان رودخانه جگین، بسیاری از مسیرها مسدود می‌شود. 

فرماندار بشاگرد: در حال حاضر راه‌های ارتباطی بخش گافر و  پارامون به مرکز شهرستان مسدود است.

محمودی در پاسخ به گلایه روستاییان سیل زده بشاگرد در امدادرسانی گفت:  به تمام روستاها در حال امدادرسانی هستیم که بدلیل شرایط آب و هوایی و مه گرفتگی امدادرسانی به برخی روستاها با بالگرد به سختی ممکن است.

فرماندار بشاگرد اظهار داشت: بالگردی که در حال انتقال آرد  به روستای ذهبارک بود، به دلیل مه گرفتگی امکان فرود نداشت و در روستای سیت ماسیتی، آرد را گذاشتیم و اطلاع دادیم تا اهالی آرد را به روستایشان ببرند.

وی افزود: عمده خسارت‌های سیل اخیر زیرساختی بوده و راه‌ها مسدود شده است و امکان آذوقه رسانی به بیشتر روستاها بصورت زمینی در این مدت نبود.

محمودی اظهار داشت: درحال حاضر بالگردهای هلال احمر و سپاه عملیات امدادرسانی را انجام می‌دهند، با بالگرد هلال احمر 9 کیسه آرد و بالگرد سپاه می توانیم 40 کیسه آرد را منتقل کنیم.

فرماندار بشاگرد از مردم و خیرین خواست اقلامی نظیر ماکارونی، سویا، کنسروجات، برنج، لباس گرم و.. را ارسال کنند تا از طریق کمیته امداد، هلال احمر و سپاه بین سیل زدگان توزیع شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها