نرخ سود تسهیلات مسکن مهر از ۴ به ۱۸ درصد / متقاضیان اقدام به دریافت دفترچه اقساط کنندافزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر به ۱۸ درصد تا پایان سال عملیاتی می‌شود.

به گزارش صبح ساحل،  معاون وزیر راه و شهرسازی نوشت: متقاضیان مسکن مهر چنانچه اقدام به دریافت دفترچه اقساط خود نکنند تا پایان امسال نرخ سود تسهیلات آنها از ۴ درصد به ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.

حبیب الله طاهرخانی در پاسخ به این سوال که چگونه نرخ سود تسهیلات مسکن مهر برای متقاضیانی که دفترچه اقساط دریافت نکرده‌اند را شناسایی خواهید کرد و آیا این متقاضیان زیر بار ابلاغیه‌ای که قرار است نرخ سود آنها از ۴ درصد به ا۱۸ درصد افزایش یابد خواهند رفت، گفت: راه شناسایی متقاضیان مسکن مهر این گونه خواهد بود که آنها ماه‌ها بعد از تکمیل واحدهای مسکونی خود برای دریافت دفترچه اقساط اقدام نمی‌کنند و واحد مسکونی خود را تحویل نمی‌گیرند، به طوری که برخی از متقاضیان مسکن مهر در برخی واحدها و بلوک ها ساکن شده‌اند اما برخی از متقاضیان بنا به دلایل مختلف از تحویل واحد خود خودداری می‌کنند، پس ما ناگزیر هستیم با چنین ابلاغیه‌ای که نرخ سود آنها را از ۴ درصد به ۱۸ درصد افزایش خواهد داد ترغیب کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بعد از اینکه ابلاغیه بانک مسکن با هماهنگی وزارت راه آماده شد و به شهرهای جدید ابلاغ شد، تعداد متقاضیانی که اقدام به دریافت دفترچه اقساط کرده و واحد خود را تحویل گرفته‌اند افزایش یابت.

وی با بیان اینکه برای مثال در شهر جدید پرند ۱۳ هزار واحد مسکونی مهر تحویل شده ولی دفترچه اقساط نگرفته‌اند گفت: این روزها بعد از این ابلاغیه تعداد مراجعات دارندگان مسکن مهر برای دریافت دفترچه اقساط به روزانه ۵۰۰ نفر نیز رسیده است.

تیترش : نرخ سود تسهیلات مسکن مهر از ۴ به ۱۸ درصد / متقاضیان اقدام به دریافت دفترچه اقساط کنند

طاهرخانی ادامه داد: در شهر جدید بهارستان ۱۰۰۰ واحد مسکونی مهر داریم که تحویل متقاضیان شده اما یک مورد از آنها دفترچه اقساط دریافت نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه در شهرهای جدید ۳۰ هزار واحد مسکن مهر داریم که دفترچه اقساط ندارند و متقاضیان مسکن مهر آنها را تحویل نمی‌گیرند گفت: یکی از دلایلی که متقاضیان مسکن مهر واحدهای خود را تحویل نمی‌گیرند می‌تواند بحث دلالی باشد و یا اینکه برخی از متقاضیان به دلیل اینکه باید ۴ تا ۵ میلیون تومان پرداخت کنند از پرداخت آن خودداری و دفترچه اقساط دریافت نمی‌کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: به هر حال افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر از ۴ درصد به ۱۸ درصد برای متقاضیانی که واحد خود را تحویل نمی‌گیرند و اقدامی برای دریافت دفترچه اقساط نمی‌کنند طبق مصوبه بانک مسکن و هماهنگی وزارت راه به احتمال زیاد تا پیش از پایان سال عملیاتی خواهد شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها