شناورهای صیادی برای دریافت سوخت ثبت نام کنندرئیس سازمان شیلات ایران گفت: باتوافق نهایی که با وزارت نفت صورت گرفت همکاران صیاد باید در سامانه پیش بینی شده ثبت‌نام کرده و حواله‌ سوخت خود را از این طریق دریافت کنند.

به گزارش صبح ساحل، میرزایی رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با توجه به ساحلی بودن شهرستان ماهشهر، این شهرستان ظرفیت‌های شیلاتی بسیار زیاد دارد و با توجه به محدودیت ذخایر دریا، شیلات هیچ برنامه‌ای برای صدور مجوز صید ندارد و بیشترین تمرکز برای استفاده بهینه از سواحل دریا و حرکت به سمت آبزی‌پروری دریا و خشکی است.
وی بیان کرد: فعالیت‌های آبزی‌پروری که در استان خوزستان و استان بوشهر انجام شده، اطمینان از یک تجربه موفق را به منظور اجرا در شهرستان بندرماهشهر به ما می‌دهد.
خون‌میرزایی اظهار کرد: بسته‌های پیشنهادی مختلفی را برای فعالیت‌های غیرصنعتی شامل؛ آبزی پروری و حفظ اشتغال جامعه صیادی برای شهرستان بندرماهشهر طراحی کردیم که با پشتیبانی‌های اعتباری و تسهیلاتی که از جانب صنایع شهرستان خواهد شد، این طرح‌ها به مرحله اجرا خواهد رسید.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: هدف اصلی این طرح‌ها، اشتغال پایدار برای بومیان در سطوح مشاغل خانگی، مشاغل خرد و سرمایه‌گذاری برای مشاغل کلان و بلند‌مدت است.
وی درباره برنامه‌های سازمان شیلات برای رفع مشکلات جامعه صیادی شهرستان بیان داشت: تکمیل اسکله بندرامام خمینی (ره) یکی از دغدغه‌های اصلی صیادان بود که با کمک فرماندار بندرماهشهر و استاندار خوزستان کار تکمیل آن ادامه خواهد یافت.
رئیس سازمان شیلات ایران لایروبی نشدن اسکله‌ها را دغدغه دیگر صیادان عنوان و تصریح کرد: لایروبی این اسکله‌ها در دستور کار است و کار را از طریق سازمان بنادر و کشتیرانی پیگیری خواهیم کرد.
این مقام مسئول در خصوص مشکل سوخت شناور‌های صیادی گفت: با توافق نهایی که با وزارت نفت صورت گرفت، فرآیند به استان‌ها ابلاغ شده و همکاران صیاد باید از طریق اتحادیه، در سامانه پیش بینی شده ثبت‌نام کرده و حواله‌ سوخت خود را از این طریق دریافت کنند.

منبع: آخرین خبر

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها