رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران:

گردشگری ایران همچنان زنده است/۶ اسفند، برگزاری سمینار گردشگری اتاق‌های بازرگانی ۳۴ کشور دنیابه گزارش صبح ساحل، علی اکبر عبدالملکی" عصر امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران در جمع خبرنگاران کرمانی اظهار کرد: امسال برخلاف سال های گذشته نمایشگاه گردشگری ایران فوق العاده است که نشان دهنده آن است که گردشگری در ایران همچنان زنده است و نفس می کشد.
وی افزود: اخیرا اتفاقات ناخوشایندی در کشور افتاد و قرار بر این شده ایران تحریم شود اما شک نکنید ایران امن ترین کشور دنیاست و این مسائل اتفاقی گذرا بود.
رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با تاکید بر اینکه این شرایط نیز می گذرد و باید رسانه به این بپردازند که وضعیت ما امن است و باید خودمان اتفاقات خوب را بزرگ نمایی کنیم گفت: باید به نحو خوبی از این وضعیت گذر کنیم و گاهی رسانه ها به برخی مسائل دامن می زنند و بزرگ نمایی می کنند که درخواست داریم دست به دست هم داده و یک برند ملی بسازیم که هرکس به ایران پای می گذارد، دلش را جای بگذارد و با این برند جلو برویم و اتاق بازرگانی قطعا می تواند در این هدف تاثیر گذار باشد و همکاری های لازم را نیز انجام خواهیم داد.
وی اظهار کرد: ۶ اسنفدماه سمینار گردشگری اتاق های بازرگانی مشترک ۳۴ کشور از جمله چین، روسیه، ترکیه، بلژیک، عمان، قطر، هند، کویت و ... را برگزار خواهیم کرد و از این کشورها دعوت کرده ایم که بگوییم ایران ۱۰۰ درصد امنیت دارد و باید خوشبین بود و تا جای ممکن داشته هایمان را به رخ دنیا بکشیم زیرا ایران پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار زیادی دارد.
عبدالملکی با اشاره به حضور میراث فرهنگی استان کرمان در کنار کمیسیون گردشگری اتاق در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی ایران در تهران تصریح کرد: وقتی بخش دولتی و خصوصی در کنار هم حرکت می کنند، شاهد اتفاقات بسیار خوبی در آن حوزه خواهیم بود. شک نکنید امسال غرفه های کرمان رتبه برتر و نتایج بهتر از دیگران را کسب می کند و قطعا باید همه اتاق های بازرگانی و میراث استان ها این کار را انجام داده و نگاه ویژه ای داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان کرمان تصریح کرد: کرمان با وسعتی به اندازه چند کشور اروپایی، در نوع خود بی نظیر است که هم کویر و هم جنگل دارد و چهار فصل است.
به گزارش ایسنا، "مسعود اسکندری" مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این بازدید اظهار کرد: استان کرمان به صورت ویژه در نمایشگاه حضور پیدا کرده و چینش بسیار خوبی در این نمایشگاه دارد.
وی افزود: کرمان پتانسیل های زیادی از جمله آثار ثبت جهانی، آثار باستانی مشهور و اقلیم چهار فصل دارد و مهم ترین مولفه، معرفی است که باید از استان آغاز شود.
اسکندری با اشاره به اینکه گردشگران خارجی به دنبال سایت های جهانی هستند، تصریح کرد: برای گردشگران داخلی نیز باید تبلیغ و داشته های استان کرمان معرفی شود و تمهیداتی در حوزه ریلی و هوایی این استان نیز اندیشیده و مردم مشتاق شوند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها