پلاک کوبی و احراز هویت ۱۹ هزار شتر در هرمزگانرئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد: با ورود دستگاه قضایی به موضوع ساماندهی شترهای سرگردان ،تاکنون تعداد 19 هزار و دویست شتر پلاک کوبی و احراز هویت شده اند.

به گزارش صبح ساحل،  علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان صبح امروز اعلام کرد: بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره کل جهاد کشاورزی استان، در پی ورود دستگاه قضایی به موضوع ساماندهی شترهای سرگردان از مجموع  حدود 21 هزار نفر شتر موجود در مناطق مختلف استان، تعداد 19 هزار و ۲۰۰ نفر شتر پلاک‌کوبی و احراز هویت شده‌اند.

وی همچنین بر لزوم تسریع در روند شناسایی و پلاک کوبی مابقی این احشام توسط دستگاه‌های مسئول با رعایت حقوق حیوانات به منظور اجتناب از آزار و آسیب دیدن آنها و تکمیل روند احراز هویت آنها تا پایان سال جاری تأکید کرد.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان همچنین لزوم احداث آبشخور مناسب و متعدد برای این احشام توسط اداره کل جهاد کشاورزی را متذکر شد و این موضوع را در کاهش حوادث جاده‌ای ناشی از تردد آنها در محورهای مواصلاتی استان حائز اهمیت برشمرد.

گفتنی است؛ حدود یک ماه پیش رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد در پی مخاطرات ناشی از تردد شترهای سرگردان در محورهای مواصلاتی این استان و بروز حوادث ناگوار، به منظور صیانت از حقوق عامه و  با مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، دستورات فوری جهت جمع‌آوری و هویت‌گذاری این احشام به دستگاه های مسؤول از جمله اداره کل جهاد کشاورزی استان هرمزگان صادر شده است.

صالحی همچنین هشدار داده بود، در صورت استنکاف مالکین از جمع آوری و هویت گذاری شترهای خود، نسبت به برخورد قانونی و توقیف و ضبط احشام رها شده و بلاصاحب اقدام خواهد شد.

منبع: فارس

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها