ساخت زندان رودان از برنامه زمان بندی عقب تر استساخت زندان ۵۰۰ نفری رودان که قرار بود در سالجاری تکمیل شود اما این کار بدلیل اختصاص نیافتن به موقع اعتبار همچنان از برنامه زمان بندی عقب تر است.

به گزارش صبح ساحل، زندان رودان  از طرح های ملی اداره کل زندان‌های استان هرمزگان است که عملیات ساخت آن با ۶ خوابگاه و یک قرنطینه به ظرفیت ۵۰۰ زندانی از  اوایل دهه ۹۰آغاز شده است.شهرستان رودان هم اکنون دارای اردوگاه استانی کار درمانی است که در کنار این مکان در پنج کیلومتری ورودی این شهر ، زندان جدید ساخته می شود.مدیرکل زندان های هرمزگان گفت:این زندان هم اکنون ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و درصورت تخصیص و تامین به موقع اعتبار و مدیریت صحیح نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.


مصطفی کیشانی روز شنبه در روند بازدید از ساخت زندان جدید رودان افزود: هم اکنون ساخت سالن ملاقات شرعی، کابین، حضوری و ساختمان یگان حفاظت این زندان به پایان رسیده است.وی یادآورشد: با بهره برداری کامل از این زندان تراکم جمعیت کیفری زندان های استان هرمزگان کاهش خواهد یافت.


هر سال بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از زندانیان دیه و جرائم غیر عمد با تلاش های ستاد دیه از زندان های هرمزگان آزاد می شود. شهرستان های بندرعباس، حاجی آباد، میناب و بندرلنگه دارای زندان، رودان اردوگاه کار درمانی، جاسک، قشم، پارسیان و بندرعباس بازداشتگاه و یک باب کانون اصلاح و تربیت در بندرعباس است و هم اکنون ۲ زندان جدید نیز در شهرستان های بندرعباس و رودان در حال ساخت است. شهرستان رودان با بیش از ۱۲۴ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها