حجم مخازن آبی بندرعباس به ۲۲۰ هزار مترمکعب رسیدبا بهره‌برداری از مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی بندرعباس حجم مخازن آب دردست بهره‌برداری این شهر به ۲۲۰ هزار متر مکعب رسید.

به گزارش صبح ساحل، وزیر نیرو روز شنبه در آیین بهره‌برداری از مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی بندرعباس که برای احداث آن ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، اظهار داشت: هرمزگان  توجه به سرمایه‌گذاری‌های دولت و همت مسوولان این اُستان برای جذب سرمایه‌های بخش خصوصی، در آستانه رسیدن به نقطه پایداری از حیث نیازهای آب و انرژی قرار دارد.

رضا اردکانیان ادامه داد: تا ۱۴۰۰ حدود ۵۰ درصد به ظرفیت نصب شده برق هرمزگان اضافه خواهد شد و هم‌چنین با تنوع بخشی به منابع آب شرب این اُستان (شیرین کردن آب دریا و جمع آوری آب‌های سطحی) دغدغه‌هایی که سال‌های خشک گذشته را یادآوری کند کمتر خواهد شد.وی اضافه کرد: فاضلاب شهر بندرعباس یکی از مسائل مهم باقی مانده و جزو طرح‌های مورد توجه وزارت نیرو بوده که کارهای خوبی در این خصوص انجام شده است.

وزیر نیرو گفت: امید می‌رود شاهد تحولی خوبی در این بخش باشیم و امکانات مالی لازم برای تسریع در اجرای طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر بندرعباس ( طرح در حال انجام کنونی که ۲۶ میلیون متر مکعب پساب تولید می‌کند و توسعه آن با مشارکت بخش خصوصی ) باشیم.

اردکانیان خاطر نشان کرد: وزارت نیرو بخشی از اموال غیر منقول خود را به این منظور بکار می‌گیرد تا حجم قابل توجهی از پساب تصفیه شده را با مشارکت بخش خصوصی برای نوار سبز مطمئن برای شهرستان بندرعباس بکارگرفته شود. وی افزود: بدین ترتیب هم از پساب استفاده می‌شود و به شرایط زیست محیطی بندرعباس کمک شده و مردم از نگرانی‌هایی که  فاضلاب ایجاد کرده رهایی می‌یابند.

توافق برای روشنایی دور سه جزیره خلیج فارس

بنا به اظهار وی، با استاندار هرمزگان در خصوص طرح رینگ روشنایی سه جزیره با مشارکت وزارت نیرو و استانداری هرمزگان به توافق رسیدیم.وزیر نیرو بیان داشت: بر این اساس ۳۰ درصد از منابع استانی و بقیه را وزارت نیرواز منابع داخلی شرکت توانیر و دولت برای انجام روشنایی دور  سه جزیره هرمز، لارک و بوموسی استفاده شود.اردکانیان اشاره کرد: این طرح برای گردشگری و استفاده اهالی و توسعه شرایط ایمن جزایر کمک بزرگی بوده که طرح اولیه تا پایان سال‌جاری تهیه خواهد شد و اجرای آن اوایل سال ۹۹ آغاز خواهد شد.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها