وزیرخارجه قطر: تلاش‌ها برای حل بحران با ریاض ناموفق بوده استمحمد بن عبد الرحمن آل ثانی روز شنبه و در پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ با تاکید بر بی نتیجه بودن تلاشها برای حل بحران با عربستان و امارات گفت : اقدامات و تلاشها برای حل این بحران از اوایل ماه ژانویه به حالت تعلیق درآمده است .

به گزارش صبح ساحل، وزیر امور خارجه قطر تاکید کرد: تلاشها برای حل بحران از حدود سه سال پیش ادامه داشت و ما مسئول تعلیق و ناموفق بودن این تلاشها نبودیم و برای هر گونه تلاش برای حل این مشکل آماده ایم .
وی خاطر نشان کرد : متاسفانه تلاشها ناموفق بوده و از ابتدای ماه ژانویه متوقف شده است و قطر مسئول آن نیست .
وزیر امور خارجه قطر در ماه دسامبر گذشته و برای اولین بار از زمان شروع بحران از وجود کانال ارتباطی میان دوحه و ریاض و توافق طرفین بر اصول اساسی گفتگو و نیز توقف حملات رسانه های متقابل خبر داد .
بحران میان چهار کشور عربستان ، امارات ، بحرین و مصر با قطر از اوایل ژوئن سال 2017 آغاز شد و این بدترین شکل بحران در میان اعضای شورای همکاری  از زمان تشکیل این شورا در سال 1981 است . در پی آن چهار کشور عربستان ، امارات ،بحرین و مصر روابط خود را با قطر قطع و اقدامات تنبیهی علیه آن به زعم حمایت از تروریسم اعمال کردند ، ادعای که قطر آن را تکذیب کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها