ثبت ۴۰ وقف جدید در شهرستان‌های هرمزگانمدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: از ابتدای امسال ۴۰ وقف جدید در شهرستان‌های مختلف هرمزگان ثبت شده است.

به گزارش صبح ساحل، حجت الاسلام والمسلمین حسین مهدیان صبح امروز(۲۹ بهمن ماه) در نشستی خبری، افزود: این وقف‌ها در زمینه‌هایی مانند مسجد، فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی است.
وی اظهار کرد: خط مشی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان سوق داد نیت واقفان به حوزه نیاز‌ها و مشکلات روز بویژه رفع آسیب‌های اجتماعی است.
حجت الاسلام والمسلمین مهدیان بیان کرد: در شهرستان‌های مختلف استان نوع موقوفات متفاوت و متناسب با ظرفیت‌ها است مانند شهرستان‌های میناب و رودان که بیشتر موقوفات در بخش کشاورزی است.
وی اضافه کرد: در هرمزگان هفت هزار و ۲۶۵ موقوفه شامل بیش از ۱۳ هزار رقبه ثبت شده است که بیشتر این موقوفات برای عزاداری امام حسین (ع) است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود بهره وری در موقوفات افزایش یابد تا اثربخشی وقف‌ها افزایش یابد.
حجت الاسلام والمسلمین مهدیان بیان کرد: راه اندازی مراکز افق در موقوفات برای فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی از برنامه‌های جدید اداره کل اوقاف وامورخیریه استان است که این مرکز ماه گذشته در امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس راه اندازی شد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها