سه فروند بالگرد آرای مردم جزایر هرمزگان را جمع آوری می کنندبه گزارش صبح ساحل، احمد نفیسی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون چهار سورتی پرواز به منطقه روستایی و سخت گذر زیرکوه، گافر و پارامون بشاگرد در شرق استان انجام شده است.

وی خاطرنشان شد: یک سورتی پرواز نیز به جزیره لاوان بندرلنگه و یک پرواز نیز به جزیره ابوموسی انجام شده است.

نفیسی گفت: تمهیدات لازم برای جمع آوری آرا در روستاهای سیل زده جاسک نیز پیش بینی شده و خودروهای کمک دار و شاسی بلند مناسب برای تردد در این مناطق اعزام شده است.

دبیر ستاد انتخابات هرمزگان شمار تعرفه های توزیع شده در استان را یکصد هزار برگ تا حدود ساعت 11 امروز اعلام کرد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح امروز جمعه دوم اسفندماه آغاز شده است.

۴۴ نامزد تایید صلاحیت شده در هرمزگان شامل ۲۵ نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و بوموسی، ۱۰ نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و ۹ نفر در حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد وارد عرصه رقابت برای پنج کرسی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می شوند.

هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال ۹۵ استان هرمزگان، یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک‌میلیون و۱۷۴هزار و۱۶۴ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس ۷۲هزار و ۴۰۲نفر رای اولی در هرمزگان نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب می‌کنند.

یکهزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رای در مناطق مختلف شهری و روستایی هرمزگان در نظر گرفته شده که ۷۸۵شعبه ثابت و ۵۳۳ شعبه سیار است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها