انجمن شرکت‌های هواپیمایی: مشکلی در پرواز‌های اروپایی نداریم

معاینه مسافران ایرانی در فرودگاه‌های ترکیه از ۲۳ فوریهدبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در انجام پرواز‌های اروپایی نداریم، گفت: طبق اعلام کشور ترکیه از فردا مسافران ایرانی در فرودگاه‌های این کشور پیش از گیت گذرنامه معاینه می‌شوند.
به گزارش صبح ساحل، مقصود اسعدی‌سامانی، در تشریح آخرین وضعیت پرواز‌های بین‌المللی کشورمان اظهار داشت: در حال حاضر هیچ مشکلی در انجام پرواز‌های اروپایی نداریم.

وی افزود: در پرواز‌های عراق ویزا برای مسافران ایرانی صادر نمی‌شود و پرواز‌ها بدون مسافر ایرانی انجام می‌شود، البته اتباع عراقی مقیم ایران می‌توانند با پرواز‌های ما به عراق سفر کنند، اما در فرودگاه مقصد معاینه و احتمالا قرنطینه می‌شوند.دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: همچنین کشور کویت نیز اعلام کرد که همه پرواز‌های خود به ایران را لغو کرده و اجازه انجام پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی ما را به آن کشور نمی‌دهد.

اسعدی‌سامانی افزود: استانبول نیز اعلام کرده است که از فردا مسافران ایرانی در فرودگاه استانبول پیش از گیت گذرنامه معاینه می‌شوند و مسافران ایرانی قبل از ورود به ترکیه در فرودگاه‌های این کشور از فردا معاینه خواهند شد.وی درباره پرواز‌های افغانستان اظهار داشت:‌فعلا در این مورد مشکلی وجود ندارد و پرواز‌ها انجام می‌شود.

 تقاضای سفر‌های داخلی ناشی از کرونا کاهش یافت

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه موضوع بیماری کرونا و شیوع محدود آن در پرواز‌های داخلی ما نیز تاثیر گذاشته است، گفت: تعداد مسافران پرواز‌های داخلی و تقاضای سفر تا اندازه‌ای کاهش داشته است.

بنا براین گزارش از حدود دو روز پیش موضوع شیوع محدود بیماری کرونا در کشور ما مطرح شد.

منبع: انتخاب
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها