قربانیان کرونا در ایران به 6 نفر رسیدبه گزارش صبح ساحل، سید «علی آقازاده» روز شنبه افزود: آزمایش ابتلا به کرونا ویروس فردی که به دلیل مشکل زمینه‌ای قلبی در استان مرکزی فوت کرده بود، مثبت اعلام شد.

وی ادامه داد: از سه نفر دیگر که امروز مشکوک به کرونا ویروس بودند آزمایش گرفته شده و در صورت تایید ابتلا به این بیماری اطلاع رسانی لازم انجام می شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: حال پزشک مبتلا به کرونا ویروس رو به بهبودی است.

آقازاده در خصوص تشکیل نشست پدافند زیستی استان مرکزی نیز گفت: این نشست تا اطلاع ثانوی با هدف اتخاذ سیاست های راهبردی پیشگیرانه و با محوریت آگاهی بخشی عمومی به شهروندان روزانه تشکیل می‌شود.

استاندار مرکزی در خصوص مصوبات نشست پدافند زیستی استان مرکزی ادامه داد: با تصمیم اعضای این شورا، قرار بر تعطیلی یک هفته ای مدارس، دانشگاه ها و و کلیه اماکن ورزشی شد که این اقدام تنها با هدف رعایت بیشتر موازین پیشگیرانه است و شهروندان استان مرکزی نگرانی نداشته باشند.

وی ادامه داد: نمایشگاه های مختلف در استان تا یک هفته آینده لغو و دستگاه های اجرایی نیز مکلف شدند تا از برگزاری نشست های غیرضروری در استان پرهیز کنند.

آقازاده بیان کرد: کارمندان دانشگاه های استان مرکزی نیز با نظر و تصمیم روسای دانشگاه ها در خصوص حضور در محل کار یا عدم حضور تصمیم گیری می شوند.

استاندار مرکزی افزود: شهرداری اراک نیز موظف به ضدعفونی کردن مکان های عمومی شهری شد.

وی بیان کرد: پیشگیری و رعایت موازین بهداشت فردی کلید موفقیت در مقابله با کرونا ویروس است و شهروندان حدالاامکان در موارد غیر ضروری از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.

استاندار مرکزی در خصوص وضعیت تعطیلی حوزه های علمیه استان مرکزی نیز گفت: تصمیم گیری در خصوص تعطیلی حوزه های علمیه استان نیز با نظر امام جمعه اراک و نماینده ولی فقیه خواهد بود.

بیش از ۴۰۰ هزار ماسک در چهار روز گذشته از سوی داروخانه‌های استان مرکزی به فروش رسیده که به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی قرار است از دوشنبه هفته جاری ۱۰۰ هزار عدد ماسک تهیه شده از طریق هیات امنای ارزی وزارتخانه به‌صورت دولتی و طبق شرایط خاص در اختیار مردم استان گذاشته شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها