بن سلمان دختر عمویش را هم بازداشت کرده استیک رسانه اسپانیایی فاش کرد که ولیعهد سعودی علاوه بر بازداشت شاهزاده‌های مرد، دختر عموی منتقدش را نیز بازداشت کرده و او درحال حاضر در زندان «الحائر» در ریاض زندانی شده است.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از ایسنا، روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی به نقل از روزنامه "ای‌بی‌اس" اسپانیا فاش کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان حتی به "بسمه" دختر سعود بن عبد العزیز آل سعود، دختر عمویش هم رحم نکرده و در فوریه ۲۰۱۹ او را که قصد داشت تا برای درمان به سوئیس برود، بازداشت کرده است.طبق گزارش این روزنامه، شاهزاده بسمه بیش از یک سال است که به دستور محمد بن سلمان در زندان الحائر در خارج از ریاض بازداشت شده است.

ای‌بی‌سی در ادامه فاش کرد: همه‌چیز ۲۸ فوریه سال گذشته میلادی رخ داد، طوری که بسمه قراردادی را برای انتقال او به سوئیس برای درمان با شرکت هواپیمایی "رد استار" به ارزش ۸۰ هزار یورو امضا کرد و اینگونه به نظر می‌رسد که او مجوز این سفر به همراه خانواده‌اش را نیز دریافت کرده بود اما در آخرین لحظه هواپیما پرواز نکرد.

این روزنامه در ادامه ویدئویی را از روند ربودن بسمه درخانه‌اش منتشر کرده است و در این باره نوشت: در این ویدئو تصویر ۹ فرد در خانه این شاهزاده سعودی ثبت شده است، برخی از آنها متوجه دوربین‌های مداربسته می‌‎شوند و آن را می‌پوشانند تا چیزی مشخص نباشد و شناسایی نشوند و زمانی که این شاهزاده منتقد سعودی به همراه دو دخترش به خانه بازمی‌گردد، بازداشت می‌شود.

این رسانه به نقل از یک منبع نزدیک به بسمه نوشت: آن ۹ فرد ابتدا به بسمه گفتند که ولیعهد می‌خواهد با او صحبت کند و همین موقع بود که بسمه متوجه شد که بازداشت می‌شود و با بن سلمان دیدار نخواهد کرد.

این منبع افزود: از آن زمان تاکنون بسمه در زندان الحائر زندانی شده است و تنها هفته‌ای یک بار به او اجازه گفت‌وگوی تلفنی با خانواده‌اش را می‌دهند و وضعیت جسمانی او نیز خوب نیست.

بسمه دختر سعود مدت‌ها از اصلاحات قانون اساسی عربستان و مسائل حقوق بشری در عربستان و منطقه حمایت کرده است.دویچه وله آبان ماه از ربوده شدن این شاهدخت منتقد سعودی خبر داده بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها