از راه اندازی تور گردشگری مجازی هرمزگان تا برخورد قانونی با باغ و تالارهای متخلفبه گزارش صبح ساحل، رضا برومند اظهار کرد: مجموعه اقداماتی که این اداره در خصوص مقابله با شیوع کرونا انجام می‌دهد بر مبنای مصوبات سه مرجع شامل ستاد استانی مقابله با کرونا، وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: در این راستا مجموعه تأسیسات گردشگری استان هرمزگان را تقسیم‌بندی و بخشی را که شامل تالارها، موزه‌ها، اماکن تاریخی، بوم‌گردی‌ها و خانه‌های مسافر بود، تعطیل کردیم؛ چراکه در این اماکن تجمع صورت می‌گیرد و ممکن است نتوانند استانداردهای بهداشتی را رعایت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان اضافه کرد: پروتکلی را برای تأسیسات گردشگری مانند هتل‌ها مهمان‌پذیرها، مجتمع‌های پذیرایی و گردشگری تعریف و ارسال کردیم و بر اساس آن اگر این تأسیسات بتوانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند در غیر این صورت باید تعطیل کنند تا از انتشار بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

برومند ادامه داد: متأسفانه با وجود محدودیت‌های ایجادشده، تخلفاتی نیز صورت گرفته است، به‌عنوان‌ مثال زمانی که تالارها تعطیل شدند، شاهد بودیم که افراد مراسم و برنامه‌های خود را به فضاهای غیرمجاز مثل باغ‌ها که استانداردهای لازم بهداشتی را ندارند منتقل کردند اما با همکاری اداره اماکن برخوردهای قانونی صورت گرفته است، خوشبختانه دادستان شهرستان بندرعباس نیز دستورالعمل‌های محکمی را در این زمینه تدوین، هشدارهای لازم را صادر و برخوردهای قاطعی را صورت داده است.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی تأسیسات گردشگری موجب خسارت‌ها و ضرر و زیان‌هایی خواهد شد، تصریح کرد: پیگیر هستیم تا به طریقی ضرر و زیان‌های ناشی از تعطیلی مراکز و تأسیسات گردشگری و همچنین کاهش گردشگر جبران شود و آن را تا حصول نتیجه دنبال خواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: اقدام دیگرمان برای مقابله با ویروس کرونا، تبلیغات در فضای مجازی برای عدم ورود گردشگران و موکول کردن حضورشان در هرمزگان به زمان‌های دیگر و ارسال این تبلیغات به استان‌های مختلف بوده است تا حرکت گردشگران از مبدأ صورت نگیرد؛ چراکه این عزیزان ممکن است در طول مسیر، ناقل ویروس باشند و زمانی که به استان برسند ما را با چالش‌هایی مواجه کنند.

برومند ادامه داد: علاوه بر این کار طراحی سایت گردشگری مجازی در هرمزگان را نیز آغاز کردیم و امیدواریم با شروع سال جدید در دسترس قرار بگیرد تا مردم بتوانند از منازل خود جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری هرمزگان را ببینند و با کاهش حضور گردشگران در استان روبه‌رو شویم.

وی با بیان اینکه ستاد خدمات سفر هرمزگان را با ستاد مقابله با کرونا ادغام کرده و مجری تصمیمات این ستاد خواهیم بود، گفت: رسانه‌ها می‌توانند نقش پررنگی در رساندن پیام ما به مردم داشته باشند تا این دوران را به‌خوبی سپری کنیم و بتوانیم در آینده و پس از شکست این ویروس، میزبان شایسته‌ای برای گردشگران باشیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها